MBM: Herezje

Niektóre z herezji, które pojawiły się i nadal pojawiają w ‚orędziach’ MBM

1. [18.03.2011]: „Szanuj to Najświętsze Pismo (orędzia MBM)”

Kanon Pisma Świętego został zamknięty wraz ze śmiercią Św. Jana Apostoła.

 

2. [18.12.2010]: „Księga Prawdy jest dana ludzkości aby mogła się ona odkupić w Moim Sercu.”

Kościół potępił Pelagiusza za naukę, że człowiek jakoby jest w stanie osiągnąć łaskę bez pomocy Boga – i w ten sposób samemu się odkupić.

 

3. [14.04.2011]: „Wielu Chrześcijan ignoruje jedną z fundamentalnych obietnic jakie uczyniłem podczas swojego ukrzyżowania, gdzie obiecałem, że będę w chlebie i winie i pozostawię trwały znak aby pomóc nakarmić dusze.”

a) Jezus nigdy nie obiecał czegoś takiego.

b) On jest nie W chlebie i winie podczas Konsekracji: chleb i wino całkowicie przemieniają się w ciało i krew Pana.

c) Przystąpienie do Eucharystii nie pozostawia żadnego trwałego znaku.

 

4. [21.11.2011]: Wszystkie ścieżki prowadzą do Boga, stwórcy ludzkości.

Jest to herezja indyferentyzmu, jak również i całkowity nonsens. Jeśli tak byłoby w rzeczywistości, Masoneria prowadziłaby do Boga, i twierdzenia MBM o masońskich konspiracjach w Watykanie byłyby całkowicie bez sensu. Indeferentyzm jest również jedną z podstawową doktryną Masonerii. Czyżby pracujący dla „WarningSecondcComing” byli Masonami?

5. [25.06.2011]: „Ten Nowy Raj na Ziemi… będzie trwał 1.000 lat...”

Jest to fałszywa doktryna  millenaryzmu potępionego przez Kościół jako ‚oszustwo Antychrysta’ (KKK nr. 676). Organizacja MBM głosi proroctwo antychrysta.

6. [01.010.2011]: „Moja Ukochana Matka, Anioł Światłości…” 

Maryja nie jest aniołem. W Piśmie Świętym w 2 Kor 11, 14, fraza ‚anioł światłości’ odnosi się do oszustwa Szatana. Poza tym, Maryja jest Krółową Aniołów, więc godnością je przewyższa.

7. [13.09.2011]: „Nigdy nie pozwól sobie na akceptację  prawdy innej niż ta, zawarta w Świętej Biblii.”

a) Jest to herezja Lutra ‚Sola Scriptura’ – tylko Pismo Święte.

b) To orędzie twierdzi, że są prawdy poza Pismem Świętym. Czy mamy je odrzucić?

 

8. [07.11.2011] (Jezus do MBM) „Bez twojej ofiary nie mógłbym spełnić mojej obietnicy zbawienia ludzkości...”

Z tego wynika że ‚Jezus’ nie jest Bogiem, a MBM musi być współodkupicielką.

 

9. [10.04.2012]: „Nowy fałszywy Papież już spiskuje… aby zadenuncjować nauczanie Mojego Syna.” 

a) Jest to herezja anty-papalizmu. Chrystus zagwarantował Piotrowi ciągłość następstwa do końca świata.

b) Kościół jest niezniszczalny; jego nauczanie, sakramenty i rząd pozostaną niezmienne aż do końca świata. Sprawdź nauczanie Soboru Watykańskiego I. Czytaj http://soborowa.strefa.pl/code-22/

 

Opracował David Moorcroft.

 

To nie są wszystkie herezje z ‚orędzi’ MBM.

Do odrzucenia ich przez Kościół wystarczy tylko jedna.

 

Reklama

25 uwag do wpisu “MBM: Herezje

 1. Te niby herezje są wyssane z palca. Dzieje się przez literalne odczytywanie znaczeń semantycznych zresztą nie najlepszych tłumaczeń orędzi MBM.
  Czytam.je i.jestem.zdumiony zła.wolą i przez to.doszukiwać.się na siłę herezji.
  Wystarczy otworzyć serce i zrozumieć pewną poetyckosc sformułowań a wszystko jawi się bardzo poprawnie.
  Do tego jezuici sfałszowali list o rzekomej wypowiedzi negatywnej Vassula o MBM.
  Sama ona Vassula dementowala to. Warto to sprawdzić.
  Biskup miejsca w Mediugorie dwukrotnie potępił oredzia pokoju z tej miejscowości
  Podobnie orędzia z Garabandal były oficjalnie przez biskupa odrzucone!
  Zatem odrzucenie MBM świadczy właśnie dodatko o ich prawdziwości
  TE ORĘDZIA SĄ PRAWDZIWE, SPRAWDZAJĄ SIE, […]

  Polubienie

  • Zacznę od końca. Proszę wyrażać sie o Papieżu Franciszku z szacunkiem i nie powtarzać bredni i plotek, na które nie ma pan dowodów. Co do homoseksualistów i rozwodników – także i za nich umarł Jezus Chrystus, i dla nich jest miejsce w Kościele. Rozwodnicy, o ile nie są w nowych związkach mogą normalnie przystępować do Komunii Świętej. Co do homoseksualistów, jeśli żyją w czystości to także są pełnoprawnymi członkami Kościoła. Zresztą, chyba nie wie Pan co MBM mówi na temat homoseksualistów: http://www.thewarningsecondcoming.com/never-judge-other-religions-creeds-or-sexual-preferences/ w skrócie, Mary zakazuje Panu tutaj osądzać ludzi innych religii i ORIENTACJI SEKSUALNYCH.

   Co do poetycznego języka. Albo nie ma Pan zielonego pojecia o poezji, albo też tłumacze stają na głowie aby te ‚orędzia’ brzmiały jakoś po ludzku. Faktem jest, że te orędzia są strasznie głupie, niektóre zdania czyta się jak wyjątki z zeszytów uczniowskich. Rzeczywiście, niektóre z takich wpadek są przez tłumaczy poprawiane.

   Przykłady?
   1. Schody do perfekcji duchowej są bardzo długie. Dusze idą jeden, dwa i więcej kroków do tyłu, na każdy krok zrobiony ku Mnie. Proszę cię Moja córko, powiedz Moim wszystkim wyznawcom, aby przygotowali się uważnie, bo schody te są potrzebne, zanim dojdzie się na szczyt.

   Czysta poezja, no nie? Tylko wyszło zabawnie, bo niech Pan zgadnie, kiedy zwolennik MBM osiągnie doskonałość, która w dodatku jest potrzebna a tu Ostrzeżenie jest prawie nad nami?

   2. Módlcie się za tymi moimi świętymi sługami, które jak Judasz przed nimi, całują mnie w jeden policzek a zdradzają DRUGIM.’ (28.01.2013)

   W orginale:
   “Keep praying for those sacred servants of Mine who will, like Judas before them, kiss Me on one cheek while betraying Me with the other.”

   Na stronie propagującej ‚orędzia’ mamy wersję wygładzoną. Tutaj Judasz już nie zdradza policzkiem.

   ‚Nie ustawajcie w modlitwie za tych Moich wyświęconych sług którzy, jak Judasz przed nimi, całując Mnie w policzek, jednocześnie Mnie zdradzał.’

   Ale czy to się godzi tak ingerować w ‚Słowo Boże’?

   3. Moje dziecko, świat teraz będzie świadkiem proroctw z La Salette jak wrogowie Boga, przebrani za jagnięta w owczej skórze (lambs in sheeps clothing (sic!) ), powstaną dumnie w Kościele Mojego Syna na |ziemi i zaczną głosić herezję, przed którymi ostrzegałam świat. (‚Matka Zbawienia, 5 grudzień 2013)

   Jagnięta w owczej skórze? Czyli będą młodzi a będą udawać dorosłych? Nie mówiąc już o błędzie gramatycznym w orginale, ale to jest normalne u tego ‚proroka’.

   4. Oni nigdy nie będą odbiegać od prawdy bardziej niż wy, Moi kochani, którzy chcecie dopasować prawdę do własnej interpretacji.(28 grudzień 2010) A o co chodzi?
   Zastanawiałam się, jak tłumacz wybrnie z tego stwierdzenia. Widocznie tak jak ja, nie wiedział o co chodzi, więc przetłumaczył dosłownie. A o co chodzi?

   5. 13 kwietnia 2013 Mary napisała, że Szatan nie ma litości nad nami bo nie ma duszy… Czyżby nie wiedziała, że Szatan jest bytem duchowym?

   Co wracając do początku i herezji, a można tak konkretniej, które są wyzsane z palca?

   Polubienie

   • To co pan tutaj serwuje, to złośliwe interpretacje nie mające podstaw teologicznych.
    Np:
    Jak się jest homoseksualistą, to nie jest się automatycznie w KK, bo to grzech ciężki!
    Także jak się jest rozwodnikom w powtornym związku!
    Oczywiście można z tego wyjść spowiadająć się, czyniąc żal, pokutę i naprawiają to.co.się.da.
    Wtedy nie jest się już w powtornym związku ani homoseksualistą,.bo się tego człowiek wyrzeka.
    Bergoglio proponuje włączenie tych przypadłości do Kk, bez wyrzekania się ich, a to nie jest Kościół Chrystusowi!
    Człowiek, który mówi, że NMP może być tesciową, albo że nie ma Boga w Trójcy Najświetszej, czy też relatywizuje dobro i zło sprowadzając je do subiektywnej oceny, sam się wyklucza z KK, nawet jeśli jest papieżem.
    Taki człowiek nie zasługuje na szacunek, choć go nie potępiam tylko jego czyny i przekonania.
    Jeśli panu bliżej do kacerza i herezjarchy droga wolna!
    Dla mnie nauczanie BXVI jest ciągle prawomocne. Jemu jestem wierny, bo on jest wierny Chrystusowi.

    Polubienie

   • Papież Benedykt XVI słubował wierność Papieżowi Franciszkowi. Więc nie jest Pan wierny nauczania BXVI

    I proszę na spokojnie, czy ja gdzieś pisałam o powtórnym związku? Tak samo z homoseksualizmem, same skłonności nie są złe, w rzeczywistości homoseksualista żyjący w czystośi jest w Kościele, w przeciwieństwie do tych, którzy odrzucają Papieża i są de facto ekshomunikowani

    Kan. 1364 – § 1. Odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, przy zachowaniu przepisu kan. 194, § 1, n. 2; duchowny może być ponadto ukarany karami, o których w kan. 1336, § 1, n. 1,2 i 3.

    Kan. 751 – Herezją nazywa się uporczywe, po przyjęciu chrztu, zaprzeczanie jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewanie o niej ; apostazją – całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej, schizmą – odmowa uznania zwierzchnictwa Biskupa Rzymskiego lub utrzymywania wspólnoty z członkami Kościoła, uznającymi to zwierzchnictwo.

    Kan. 1373 – Kto publicznie wzbudza niechęć lub nienawiść podwładnych względem Stolicy Apostolskiej lub ordynariusza z powodu jakiegoś aktu władzy lub posługi kościelnej albo prowokuje podwładnych do nieposłuszeństwa wobec nich, winien być ukarany interdyktem lub innymi sprawiedliwymi karami.

    Polubienie

   • Co do MBM
    To ośmiesza się pan teologicznie kolejny raz, czerpie pan ze złych tłumaczeń i przeinacza, tworząc nie zamierzone przez Autora nowe sensy semantyczne. To zwykle, złośliwe oszustwo!
    Oby Bóg okazał panu miłosierdzie, bo sądzi pan Słowo Boże. Może że pan w to nie Wierzyć, ale wtedy zaleca się milczenie, jeśli się pan myli uniknie pan oskarżenia Boga, jeśli zaś dalej będzie pan obrażał Boga, to biada takim..

    Polubienie

   • Jeśli coś źle przetłumaczyłam, to proszę konkretnie 🙂 Poprawię na pewno.
    MBM nie jest Bogiem tak swoją drogą i ‚obrażanie’ jej wypocin na pewno nie jest grzechem, ba! Św. Paweł robił sobie żarty z heretyków więc nie ma w tym nic złego.

    Polubienie

   • Sądzę czyny i przekonania a nie ludzi. Do tego mam nie tylko prawo ale i obowiązek, wszak mamy odrozniac dobro od zła. Pana.insynuacje że jest inaczej, są także złośliwe i dezawuujące. Nie dokonuję sądu nad czlowiekiem. To jest tylko w gestii Boga! Jak trzeba być zadufanym w sobie żeby czynic bliźniemu zarzut z czegoś co nie jest grzechem?

    Polubienie

   • Dobre drzewo nie wyda złych owoców. To co czyni MBM jest złe. Czy ma tego świadomość? Tutaj pełna zgoda, nie mogę tego osądzać

    Polubienie

   • Licencja poetica proszę szanownego znawcy to rodzaj, czy tez sposób wyrażania się syntezujacego o pewnej określonej indywidualnej charakterystyce.
    Nazywając to „głupim” określa pan na jakim poziomie kultury i wykształcenia sam się znajduje.
    Zabieranie prawa do takiego sposobu wyrażania sie, świadczy o bezczelnej inkwizycyjnosci myślenia. To nie najlepszy poziom prowodzenia polemiki.
    Dla mnie i nie tylko nauczanie heretyckie to ciężki grzech, za który trzeba będzie odpowiedzieć przed Bogiem… Nawet jeśli się pełni funkcję biskupa Rzymu.
    Od czasu św Malachiasza było 17 antypapieży, ten obecny w czarnych butach, który sam się papieżem nie chce nazywać jest 18 – ostatnim!

    Polubienie

   • „Works of the Seraphic Father St. Francis Of Assisi”, London: R. Washbourne, 1882
    Św. Franciszek z Asyżu krótko przed tym jak umarł w 1226 roku zwołał braci ze swojego zakonu i ostrzegł ich przed wielkim uciskiem, któremu Kościół zostanie w przyszłości poddany.

    W proroctwie Franciszek mówił o kimś, kto będzie nie — „prawdziwym pasterzem, ale niszczycielem”, kto „będzie się starał w przebiegły sposób doprowadzić wielu do błędu i śmierci”.

    Jak wyraźnie wynika z treści proroctwa, nakreśla ono sytuację Kościoła czasów przed powtórnym przyjściem Chrystusa Pana.

    Wielu ludzi chciałoby może sprzeciwiać się tego typu, jakby chcieli to określić, wymysłom – faktem pozostaje jednak, jak twierdzi św. Bonawentura, że — „duch proroctwa [u św. Franciszka] był tak wielki, że przewidywał on przyszłość, odkrywał tajniki serc, znał rzeczy zakryte tak jakby były jawne”.

    Przedstawiane tu proroctwo ma poświadczenie w źródłach sprzed wieków, publikowanych przez poważnych autorów.

    Święty Franciszek powiedział swoim braciom:

    „Działajcie odważnie, bracia; bądźcie dzielni i ufajcie Panu. — Czasy wielkich prób i wielkich ucisków szybko nadchodzą; zamieszanie i waśnie, tak co do rzeczy duchowych jak i doczesnych, będą rozliczne; miłość wielu oziębnie i niegodziwość złych wzrośnie.

    Demony będą miały niezwykłą moc, nieskazitelna czystość naszego zakonu i innych [zakonów] zostanie tak bardzo oszpecona, że tylko bardzo niewielu chrześcijan będzie ze szczerym sercem i doskonałą miłością posłusznych prawdziwej osobie trzymającej władzę papieską i Kościołowi Rzymskiemu.

    W czasie tego ucisku pewien człowiek, niekanonicznie wybrany, zostanie podniesiony do godności papieża.

    Będzie się on starał w przebiegły sposób doprowadzić wielu do błędu i śmierci.

    Wtedy zwielokrotnią się skandale, nasz zakon będzie podzielony i wiele innych zakonów będzie całkowicie zrujnowanych, ponieważ przystaną na błąd, zamiast się jemu sprzeciwić.

    Będzie tak wielka różnorodność opinii i liczne podziały wśród ludzi, między zakonnikami i duchownymi, że jeśli te dni nie zostałyby skrócone, — według słów Ewangelii, — to nawet wybrani zostaliby wprowadzeni w błąd, jeśliby nie byli w szczególny sposób prowadzeni pośród tak wielkiego zamieszania, dzięki niezmierzonemu Bożemu miłosierdziu.

    Naszej regule i sposobowi życia niektórzy będą z przemocą sprzeciwiać się i straszliwe pokusy na nas przyjdą. — Ci zaś, którzy pozostaną wierni, otrzymają koronę życia.

    Ale biada tym, którzy ufając jedynie swojemu zakonowi, popadną w letniość, bo nie będą w stanie przetrzymać pokus, które zostały dopuszczone dla doświadczenia wybranych.

    Ci, którzy wytrwają w swojej żarliwości i przylgną do cnoty z prawdziwą miłością i zapałem dla prawdy, będą cierpieć niesprawiedliwości i prześladowania jako rebelianci i schizmatycy, — ponieważ ich prześladowcy, prowadzeni przez złe duchy, będą twierdzić, że oddają wielką cześć Bogu poprzez rugowanie tego rodzaju zepsutych ludzi z powierzchni ziemi.

    Ale Pan będzie ucieczką uciśnionych i uratuje tych wszystkich, którzy Mu ufają.

    I by stać się jak ich Głowa [Jezus Chrystus], oni, wybrani, będą działać z ufnością i przez swoją śmierć uzyskają dla siebie życie wieczne;

    — decydując się bardziej słuchać Boga niż ludzi, nie będą się lękać niczego i będą raczej skłonni zginąć [fizycznie] niż zgodzić się na kłamstwa i przewrotność.

    Niektórzy kaznodzieje będą milczeć, nie mówiąc prawdy, a inni podepczą ją pod swoimi stopami i zaprzeczą jej.

    Świętość życia będzie wyśmiewana nawet przez tych, którzy otwarcie ją wyznają, — dlatego w tych dniach Pan Jezus Chrystus ześle im nie prawdziwego pasterza, ale niszczyciela”.

    ———————————————
    (źródło: „Works of the Seraphic Father St. Francis Of Assisi” /“Dzieła ojca serafickiego św. Franciszka z Asyżu”, wydanie angielskie/, London: R. Washbourne, 1882, strony 248-250
    książka w katalogu: ^^^http://www.worldcat.org/title/works-of-the-seraphic-father-st-francis-of-assisi/oclc/7229885,
    książka dostępna jako pdf: ^^^http://www.saintsbooks.net/books/St.%20Francis%20of%20Assisi%20-%20Works%20of%20the%20Seraphic%20Father.pdf)

    Polubienie

   • Czy dobrze przeczytałam? „szybko nadchodzą?” Czyli Św Franciszek umrał w 1226 roku, a proroctwo ma już 787 lat. Wtedy nadchodził czas gdy Francuscy kardynałowie wybrali nielegalnie antypapieża Klemesa VII co spowodowało Schizmę Zachodnią.

    Polubienie

   • Jak już pisałam wcześniej – nie pozwolam na tym blogu na obrażanie Papieża Franciszka i rozpowszechnianie kłamliwych plotek.

    Polubienie

   • Drogi panie.
    Widzę, że nie obchodzą pana.fakty a trwanie w błędzie!
    Jeśli sumienie panu nic nie wyrzuca, to dalsza dyskusja pseudo-teologiczna nie ma sensu.
    Wszystkie.znaki na Niebie i ziemi wskazują, że Frqnciszek – heretyk.jest fałszywym prorokiem i jest o tym w ukrytej przed ludźmi III tajemnicy fatimskiej.
    Jest tam też o karach-katataklizmach za niszczenie KK. Więcej o tym u A.K. EMMERICH!
    To masonska grupa kardynalow blokowała ujawnienie tajemnicy fatimskiej.
    Ale jak ktoś jest pod fałszywym urokiem ubóstwa, które jest pseudoubóstwem to nie widzi chytrych zwodniczych nauk fałszywego proroka
    Przyjdzie czas OSTRZEŻENIA i wtedy Zapłacze pan nad swoją slepotą!

    Polubienie

   • Jehuditt,
    Jeśli jest pani kobietą, to proszę pójść drogą.św Pawła i teologicznie zamilczec wszak powiedział on.wyraźnie, że zabrania się zabierania głosu w sprawach teologicznych kobietom.
    Wyraźnie widać, że ambicja rozumku ludzkiego nie wystarcza do ogarnięcia eksponowanych tu problemów
    ZATEM ZAMILCZ KOBIETO!

    Polubienie

   • Prymitywna, inkwizycyjna cenzura ograniczania mojej wypowiedzi pogrąża panią teolozkę ostatecznie!
    Tnij swój język kobieto a nie fakty, które są niewygodne dla waszego sekciarskiego ugrupowania
    Strony które pani zakłada będę obchodził szerokim łukiem jako nadzwyczaj niebezpieczne w swej chorej zapieklosci wobec faktów.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s