Najczęściej Zadawane Pytania

Kim jest Maria Bożego Miłosierdzia?

Maria Bożego Miłosierdzia (MBM) była do niedawna anonimową wizjonerką z Irlandii, jak ustalono, ma na imię Mary Carberry (panieńskie nazwisko, którego także używa to McGovern). MBM twierdzi, że otrzymuje orędzia od Boga Ojca, Jezusa i Maryi, a także – Ducha Świętego. Orędzia, jak sama przyznaje w wywiadzie dostępnym w internecie, otrzymuje pismem za pomącą pisma automatycznego. Jak twierdzi, jest ostatnim prorokiem, i ‚Siódmym Aniołem Apokalipsy’ i i to o niej jest mowa w Księdze Apokalipsy.

Czy orędzia MBM mogą pochodzić od Boga?

Bóg nie zaprzecza samemu sobie. Prywatne objawienia, które stoją w sprzeczności z nauką Kościoła Katolickiego i Objawieniem Publicznym (Pismo Św i Tradycja Kościoła) nie mogą pochodzić od Boga. Tzw. ‚orędzia’ MBM zawierają liczne herezje, niespełnione proroctwa, sprzeczności,  błędy merytoryczne – a poza tym także błędy stylistyczne i gramatyczne.
Jakies jest oficjalne stanowisko Kościoła w sprawie MBM?
Zazwyczaj decyzja Biskupa Lokalnego w przypadku objawień prywatnych jest wiążąca. Biskup MBM nie wydał żadnego oficjalnego stanowiska, chociaż w wywiadzie MBM przyznaje, że po przedstawieniu mu orędzi, uznał, że nie pochodzą od Boga.
Jak do tej pory, paru Biskupów potępiło ‚orędzia’ MBM. Zaliczają się do nich:
  • Biskup Richard. J. Malone, z Diecezji Portland w USA.
  • Arcybiskup Mark Coleridge, Brisbane, Australia
  • Arcybiskup Denis J. Hart,  Melbourne, Australia
  • Słowacka Konferencja Biskupów.
  • Biskup Andreas Laun, Biskup Pomocniczy Salzburga, Austria
  • Biskup Ronald P. Fabbro, Diecezja London w Kanadzie
  • Biskup Greg O’Kelly SJ, Diecezja   Diocezja of Port Pirie, Australia
Szczegóły tutaj

Czym jest ‚Księga Prawdy’?

Księga Prawdy (po hebrajsku ‚k’tabh emet) jest wymieniona w Księdze Daniela 10, 21, gdzie ten ‚który podobny był do człowieka’, powiedział Danielowi, co jest w niej napisane. W rozdziałach od Dn 11, 2 do 12, 4 daje on opis politycznych zawirowań na Bliskim Wschodzie – czasach gdy Księga Daniela była pisana – podczas prześladowań Żydów pod panowaniem Króla Antiocha IV Epifanesa http://pl.wikipedia.org/wiki/Antioch_IV_Epifanes. Opis zaczyna się, „Teraz oznajmię tobie prawdę”. Księga Prawdy odnosi się do zapisu Bożych zamiarów co do wyzwolenia Swego ludu od prześladowań. Odnosi się ona do czasów współczesnych Danielowi, a także do każdego okresu prześladowań, a w ostateczności do ostatecznego oczyszczenia za panowania Antychrysta. ‚Orędzia’ MBM, absurdalnie nazwane „Księgą Prawdy” nie mówią nic o historycznym kontekscie księgi Daniela lub o jej przesłaniu. 

 Czym jest Pięczęć Boga Żywego? 

Według Katechizmu Kościoła Katolickiego, (1274)  “Pieczęć Pana” (Dominicus character)  jest pieczęcią, którą naznaczył nas Duch Święty “na dzień odkupienia” (Ef 4, 30)  “Istotnie, chrzest jest pieczęcią życia wiecznego”  . Wierny, który “zachowa pieczęć” do końca, to znaczy pozostanie wierny obietnicom chrztu, będzie mógł odejść “ze znakiem wiary”  , w wierze otrzymanej na chrzcie, w oczekiwaniu na uszczęśliwiające widzenie Boga, które jest wypełnieniem wiary, i w nadziei zmartwychwstania. Czytaj więcej 

Czy to prawda, że MBM przewidziała rezygnację Papieża Benedykta XVI? 

MBM nigdzie nie przewidziała rezygnacji Benedykta XVI. W jej orędziach jest mowa i usunięciu go siłą z Tronu Piotrowego (czytaj więcej) . W dodataku, jej ‚proroctwa’ mogły być zaczerpnięte z plotek krążących w prasie już od 2011  (np. Vatican Insider)  Ssą też powtórką  innych ‚proroctw’ propagowanych przez fałszywych wizjonerów ostatnich dekad o objęciu Stolicy Apostolskiej przez ‚antypapieża’ (czytaj więcej)

Ale czy niektóre z jej proroctw się nie sprawdziły?

Wiele jej proroctw mówi o kataklizmach i klęskach żywiołowych. I tak, np rzekomo przewidziane przez nią trzęsienie ziemi w Turcji trudno uznać za spełnione proroctwo, gdyż jest to rejon sejsmiczny, gdzie trzęsienia ziemi mają miejsce dosyć często. MBM przewidziała również wielkie trzęsienia ziemi, jedno po drugim, w Chinach i Rosji – oba te państwa są bardzo duże jeśli chodzi o powierzchnię, i dochodzi tam rocznie do wielu trzęsień ziemi, problem jest natomiast z ‚silnymi’ trzęsieniami ziemi w tym rejonie, które miały mieć miejsce ‚wkrótce’ (czyli gdzieś w lecie 2013 roku).  MBM pisała również o powodziach – z tymi mamy do czynienia w Europie niemal co roku. W Polsce ostatnio chyba najgorsze było w 1997 roku. To samo dotyczy anomalii pogodowych, z którymi zmagamy się już od paru dekad.  O wiele bardziej imponująca jest lista jej niespełnionych proroctw. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s