Wyjątki z MBM: Jak Głupie Mogą Być Objawienia Prywatne

‚Orędzia Marii Bożego Miłosierdzia’ napisane są bardzo kiepską angielszczyzną, która roi się od błędów gramatycznych, stylistycznych i merytorycznych. Dlatego też są one trudne do przetłumaczenia – bo trudno oddać zarówno sens jak i niezamierzony przez autorkę efekt komiczny. Ale parę wyjątków tutaj zaprezentuję. Przypomnę, że ‚orędzia’ te powstają za pomocą pisma automatycznego. Obok podaję daty orędzi.

„Największym przekleństwem jest ostateczne zdanie sobie sprawy, że Bóg istnieje.” (13.11. 2010)

Przychodzę w Imię Jezusa Chrystusa” (18.09.2011) (Orędzie podpisane: “Twój Ukochany Nauczyciel i Zbawiciel, Jezus Chrystus)

„Morderstwo jest jednym z najpoważniejszych aktów buntu przeciwko Bogu i będzie karane kastracją.” (01.05.2013)

 „Orędzia otrzymywane przez prawdziwych proroków lub wybrane dusze są albo prawdziwe albo fałszywe.” (22.09.2012)

„Moja ukochana córko, Księga Życia zawiera imiona wszystkich tych, którzy zostaną zbawieni. Jednak z powodu Mojego Wielkiego Miłosierdzia, więcej dusz zostanie zbawionych z powodu Ostrzeżenia.” (29.08.2012)

„Jedna trzecia ziemi zostanie zniszczona gdy aniomłowie będą wylewać ogień z niebios. Po tym wielu pozna, że coś jest nie tak…” (06.07.2012)

“Bez kontroli nad waszymi pieniędzmi trudno wam będzie bronić waszego prawa do własności, żywności i zdrowia.” (8.7.2011) (Prawo do zdrowia!)

„Ostrzeżenie jest już blisko więc nie ma dużo czasu aby podlić się za te biedne dusze, które zostaną zatracone.”  (20.7.2011)

(To po co się za nie modlić, jeśli wiadomo, że zostaną utracone?)

Moje nauki obejmują fakt, że boskie objawienia się zdarzają. (27.8.2011)

„Moje Boskie Przewodnictwo jest wpojone w wasze dusze, nie ważne czy zdajecie sobie z tego sprawę, czy nie. To tak jakbyście mieli wewnętrzny przełącznik.”  (w orginale – internal switch) (31.8.2011)

„Albo kochasz Boga przez swoje dobre czyny i miłość bliźniego lub nie.” (21.11.2011)

„Pamiętaj, że tego dnia narodziła się Rodzina Święta.” (25.12.2011)

 „Bóg, Mój Przedwieczny Ojciec, usankcjonował zbawienie większości ludzkości.” (24.01. 2012)

 “… pozwól bym Cię pocieszył mówiąc ci, że to nie oznacza końca świata. Bo tak nie jest. ” 14.02.2012

 „Mojemy Drugiemu Przyjściu nie można zapobiec ani nie można go powstrzymać.” (07.03.2012)

“Zanim Mnie ukrzyżowano wziąłem udział w bardzo ważnej Wieczerzy Paschalnej z moimi Apostołami w noc przed moją Śmiercią na Krzyżu.” (05.04.2012)

 “Wielu z was nie powróci do Mnie w tym czasie. Ale to jest w porządku (But this is okay.).” 30.04.2012

 „Jestem cierpliwy. Nie jest łatwo mnie zaszokowawć, ani też nie mogę, chować urazy.” (21.08.2012). (Trudno po polsku oddać dziwną interpunkcję w tym zdaniu… MBM ma z nią wielki problem)

Wielu ludzi odrzuca ich (tj. Bożych wizjonerów). Jeszcze wiecej odrzuca tych wizjonerów, którzy ujawnili się światu.” 29.11.2012)

„Podział jest przeciwieństwem jedności.” (02.12.2012)

 „Jeśli akceptujecie Sakramenty dane wam przeze Mnie, ale je łamiecie, obrażacie Mnie.” (13.10.2013)  Czy można łamać sakramenty?

„Schody do perfekcji duchowej są bardzo długie. Dusze idą jeden, dwa i więcej kroków do tyłu, na każdy krok zrobiony ku Mnie. Proszę cię Moja córko, powiedz Moim wszystkim wyznawcom, aby przygotowali się uważnie, bo schody te są potrzebne, zanim dojdzie się na szczyt.” (03.09.2011)  To ile taka wspinaczka nam zajmie?

 „Módlcie się za tymi moimi świętymi sługami, którzy jak Judasz przed nimi, całują mnie w jeden policzek a zdradzają DRUGIM.” (28.01.2013)

Żeby nie było, że zmyślam –  orginale: “Keep praying for those sacred servants of Mine who will, like Judas before them, kiss Me on one cheek while betraying Me with the other.”  Na stronie propagującej ‚orędzia’ mamy wersję wygładzoną. Tutaj Judasz już nie zdradza policzkiem: ‚Nie ustawajcie w modlitwie za tych Moich wyświęconych sług którzy, jak Judasz przed nimi, całując Mnie w policzek, jednocześnie Mnie zdradzał.’
Ale czy to się godzi tak ingerować w ‚Słowo Boże’?

„Moje dziecko, świat teraz będzie świadkiem proroctw z La Salette jak wrogowie Boga, przebrani za jagnięta w owczej skórze (lambs in sheeps clothing (sic!) ), powstaną dumnie w Kościele Mojego Syna na |ziemi i zaczną głosić herezję, przed którymi ostrzegałam świat.” (05.12.2013)

Jagnięta w owczej skórze? Cóż konkretnie MBM miała na myśli? 

„Oni nigdy nie będą odbiegać od prawdy bardziej niż wy, Moi kochani, którzy chcecie dopasować prawdę do własnej interpretacji.”(28.12. 2010)

Dlatego tak trudno tłumaczyć MBM – czasem nie wiadomo o co chodzi. Tym razem tłumaczenie nie moje – widocznie oni też nie wiedzieli i przetłumaczyli dosłownie! 

Są to w większości moje tłumaczenia (z wyjątkiem dwóch), jeśli ktoś ma jakieś konkretne zastrzeżenia, proszę mi dać znać w komentarzach, a na pewno poprawię 🙂

Większość orginalnych cytatów można znaleźć tutaj.

 

 

 

 

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Wyjątki z MBM: Jak Głupie Mogą Być Objawienia Prywatne

  1. Pingback: Dziś we wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia – słów kilka o fałszywej prorokini, która próbuje Maryi ten tytuł ukraść | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s