Ks. Dawid Pietras: Kazanie o Objawieniech Prywatnych i Parę Słów o Marii Bożego Miłosierdzia

Polecamy bardzo dobre kazanie księdza Dawida Pietrasa pod tytułem „Depozyt Wiary a Objawienia Prywatne

Zapytany o Marię Bożego Miłosierdzia, ks. Dawid mówi:

Orędzia Marii z Irlandii wpisują się w cykl współczesnych objawień, które wprowadzają czytelnika w ciągłą psychozę grozy nadchodzących wydarzeń. Zapowiedziane kataklizmy, wojny czy całkowite odstępstwo od wiary hierarchów kościelnych. Prowadzą do nieuznania obecnego papieża za prawdziwego Biskupa Rzymskiego.

Według jej przekazów prawdziwym papieżem miałby nadal być Benedykt XVI. Prowadzi to do schizmy, a więc do odłączenia się od Kościoła katolickiego. Schizma wg Kodeksu Prawa Kanonicznego jest to nieuznawanie władzy Biskupa Rzymskiego lub nieutrzymywanie łączności ze wspólnotą będącą z nim w jedności. W tym punkcie wizjonerka bliska jest poglądom sedewakantyzmu.

Prócz tego jej orędzia pełne są dziwacznych modlitw oraz obietnic za ich odmawianie. Zapoznając się z jej przekazami trudno jest zauważyć w nich zawarte wprost herezje. Przeciętny katolik nie zauważy teologicznych nieścisłości.

Orędzia te do złudzenia przypominają słowa z nieba. Nawet jedyne słowa z nieba, najważniejsze… Znam osoby, które kiedy przestały czytać te teksty, w końcu odzyskały wewnętrzny spokój.

Trzeba ostrzec katolików przed orędziami, które mnożą się dziś jak grzyby po deszczu. Wizjonerzy zwalczają się jeden drugiego, krytykują siebie na wzajem, a w gruncie rzeczy płyną tym samym nurtem. Rozpalają czytelnika do szukania sensacji zamiast skupiać się na Słowie Bożym zawartym w Biblii i w Tradycji Apostolskiej. Szerzą ideę jakiegoś powszechnego zjednoczenia widzących.

Katechizm św. Jana Pawła II mówi o sektach powstałych w wyniku takich objawień:

„Wiara chrześcijańska nie może przyjąć „objawień” zmierzających do przekroczenia czy poprawienia Objawienia, którego Chrystus jest wypełnieniem. Chodzi w tym wypadku o pewne religie niechrześcijańskie, a także o pewne ostatnio powstałe sekty, które opierają się na takich „objawieniach” (KKK 67).

To wszystko budzi w katolikach lęk i niepokoje. Ośmiesza powagę katolickiej wiary, która opiera się na słowie Chrystusa potwierdzonym Jego zmartwychwstaniem!


Ks. Daiwd Pietras jest kapłanem rzymskokatolickim diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Obecnie pełni funkcję wikariusza w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Deszcznie koło Gorzowa Wlkp. Prócz pracy w parafii, prowadzi duszpasterstwo tradycji liturgicznej w Gorzowie Wlkp., a także wakacyjne rekolekcje oazowe dla młodzieży. Jest również studentem Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej ks. Dawida:  http://pietrasdawid.pl/ 

12 uwag do wpisu “Ks. Dawid Pietras: Kazanie o Objawieniech Prywatnych i Parę Słów o Marii Bożego Miłosierdzia

 1. Pingback: Ks. Dawid Pietras: Kazanie o objawieniach prywatnych i parę słów o Marii Bożego Miłosierdzia | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 2. Witam serdecznie, jestem Jarek Kefir, ale wolałbym byście mówili do mnie per: /…/. Jestem jawnym i nie kryjącym swojej nienawiści do kościoła, wrogiem chrześcijaństwa. Moim sterem jest ezoteryka, a moje życie rozświetla niebiańskie Światło /…/.
  Dziękuję Wam i WOWiT za oba blogi. Gdyż określiły kierunek, w jakim warto podążać, by osłabić instytucję kościoła katolickiego. Nie omieszkamy wykorzystać w sposób instrumentalny takich apokaliptycznych proroków jak Maria Bożego Miłosierdzia, by siać podziały i zamęt w duszach i sercach wiernych. W końcu to jest naszym celem – oddalenie ich od obcowania z kościołem rzymskim. I nie ważne jaka doktryna nas ku temu zawiedzie, wszak cel uświęca środki.
  Zrobimy to tak, że ukażemy całość tych apokaliptycznych proroctw tzw katolikom letnim i tym wahającym się, by jeszcze bardziej oddalić ich od kościoła. By ukazać im kościół katolicki jako bandę oszołomów. Ogólnie, tacy prorocy spadli nam z nieba, bo to dzięki nim wystawimy kościół na pastwę pogardy u zwykłych ludzi.
  Pozdrawiam, Jarek /…/ Kefir. 🙂

  Według zasady ‚niepotrzebne skreślić’.

  Polubienie

  • Puszczam w wersji nieco ocenzurowanej. No cóż mogę powiedzieć, pozdrawiam Jarku, dziękuję za odwiedziny, ale powodzenia ci w powyższym raczej nie ‚wróżę’.

   Polubienie

 3. „Zapytany o Marię Bożego Miłosierdzia, ks. Dawid mówi:

  Orędzia Marii z Irlandii wpisują się w cykl współczesnych objawień, które wprowadzają czytelnika w ciągłą psychozę grozy nadchodzących wydarzeń. Zapowiedziane kataklizmy, wojny czy całkowite odstępstwo od wiary hierarchów kościelnych. ”

  Wypowiedź ks. Dawida jest NIEPOWAŻNA z uwagi:

  1. na stawiane zarzuty, ponieważ faktem jest iż także w wielu innych (uznanych przez KK) objawieniach są zapowiedzi kataklizmów, wojen, odstepstw od wiary hierarchów KK. Nawet głowny egzorcysta Watykanu informuje w oficjalnych wywiadach o fakcie istnienia w Watykanie sekty satanistyczno/masońskiej wsrod hierarchów KK. (czyli to samo co objawienia MBM). Czy zatem on również powinien zostać poddany krytyce za sianie psychozy wśród wiernych?

  2. nie został on upowazniony przez KK do wyrażania stanowiska KK w sprawie tych objawień, a w KK istnieją instytucje powołane do dokonywania ocen autentyczności objawień i ksiądz nie powinien „wychodzic przed szereg” z prywatną opiną. Jesli KK wydał oficjalny werdykt negujacy autentyczność tych objawien to powinien powołać sie na jego treść i tyle.

  Polubienie

   • a potrafi Pani wytłumaczyć dlaczego w bardzo krotkim czasie znikneły wszystkie moje komentarze (po za powyzszym) krytyczne wobec m.in. pani wypowiedzi? Skoro usiłuje Pani sugerować że moje zarzuty mają rzekomo nie byc poważnymi to przynajmniej proszę to udowodnić. Dla mnie cały szereg pani zarzutów pod adresem objawien MBM na tej str. net. jest NIEPOWAZNY ale w przeciwienstwie do Pani uzasadniłem własne stanowisko, natomiast pani „uzasadnieniem” jest USUWANIE z bloga krytycznych postów. Nie jest Pani Alfą i Omegą od decydowania o tym czyja wypowiedź jest poważna, a która nie i dlatego ocenę tego powinna Pani pozostawić czytelnikom. Skoro usuwanie krytycznych komentarzy jest pani sposobem na DIALOG z ludźmi o odmiennych poglądach to udowadnia jedynie że celem Pani nie jest OBIEKTYWIZM i dążenie do PRAWDY.

    Polubienie

   • Jakoś widzę Pańskie wpisy w komentarzach, usunęłam jeden jak do tej pory.
    Otrzymałam Pana mail rano i na prawdę nie wiem o co chodzi, nie moja wina, że nie pamięta Pan gdzie Pan komentuje 🙂
    Tak uważam pewne Pana zarzuty za niepoważne, np ten co ks. Dawida. Ale jedno Panu zawdzięczam, zauważyłam, że linki do dokumentów Kościelnych są pomieszane, postaram się to naprawić jak najszybciej, a Panu polecam ich lekturę – wtedy Pan zrozumie, dlaczego Arcybiskup MBM nie będzie się bawił w zachęcanie tej Pani do współpracy ani też nie będzie analizował jej radosnej twórczości.

    Polubienie

 4. „usunęłam jeden jak do tej pory. Otrzymałam Pana mail rano i na prawdę nie wiem o co chodzi, nie moja wina, że nie pamięta Pan gdzie Pan komentuje” /…./

  WIELKIE CIACH

  i żegnam Pana, jeśli rzeczywiście potrafi Pan myśleć samodzielnie, to proszę sprawę MBM przemyśleć – bo tutaj nie chodzi o fizykę nuklearną, a katolik o przeciętnej wiedzy religijnej zrozumie, że jesli ordynariusz miejsca danego rzekomego objawienia prywatnego wyda opinię negatywną to sprawa jest załatwiona. Pisałam to już chyba setki razy! Sprawa MBM jest więc zamknięta. Przechwala się Pan zdolnościami myślenia, wiec proponuje uważną lekturę tego tekstu ze zrozumieniem. Mogę dyskutować z kimś, kto rzeczywiście zadaje pytania i szuka odpowiedzi, a nie kto po prostu spamuje.

  I proszę mnie nie posądzać mnie o kłamstwa – nie usuwałam Pana komentarzy, to że wylądowały w spamie to efekt tego, że tyle Pan tego napisał. Jeśli Pan chce dialogu, zapraszam do grup/stron zwolenników MBM, tam rzeczywiście można się wykazać… nie wiem tylko dlaczego mnie zawsze blokowali 🙂

  Polubienie

  • Widzi Pan, ja się nie kryję z celem tego blogu, wystarczy przeczytać tytuł – uważam MBM za fałszywą wizjonerkę, jej ruch za sektę, a blog ma służyć ostrzeżeniu i informowaniu. Pan nie raczył przedstwić ŻADNEGO merytorycznego argumentu – no może z tym rzekomym proroctwem o rezygnacji Benedykta XVI – z tymże jak pisałam w artykule i w komentarzach, o żadnej rezygnacji MBM nigdy nie mówiła, mówiła o ‚brutalnym usunięciu’, o tym, że Papież Benedykt zostanie wygnany i z wygnania będzie prowadzić Kościołem – no cóż, nadal jest w Watykanie. Wkrótce miał też umrzeć, proszę sobie sprawdzić znacenie słowka ‚demise’ i zapytać tłumaczy ‚orędzi’ o ich rzetelność. Poza tym – podobne ‚proroctwo’ miał Mały Kamyk, inny fałszywy wizjoner i pedofil. Fałszywego papieża przepowiadali takze John Leary, Mary Jane Evans, Dwóch Patryków z Irlandii i Veronika Lueken z Bayside. Wszyscy fałszywi wizjonerzy, jeśli MBM jest z nimi po drodze, no to cóż… Jeśli się Pan obrazi i już tu więcej nie napisze – to przyrzekam, nie będę miała tego Panu za złe 🙂

   Polubienie

 5. Ksiądz mówił w kazaniu (25 minuta) o tym, że Maryja w objawieniach stawia jakieś warunki, które powinniśmy spełnić, aby nie doszło do jakiegoś nieszczęścia. W Fatimie i Kibeho właśnie postawiła warunki, których nie spełniliśmy, co doprowadziło właśnie do nieszczęścia…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s