Stanowisko Kościoła

Czy orędzia MBM mogą pochodzić od Boga?

Bóg nie zaprzecza samemu sobie. Prywatne objawienia, które stoją w sprzeczności z nauką Kościoła Katolickiego i Objawieniem Publicznym (Pismo Św i Tradycja Kościoła) nie mogą pochodzić od Boga. Tzw. ‘orędzia’ MBM zawierają liczne herezje, niespełnione proroctwa, sprzeczności,  błędy merytoryczne – a poza tym także błędy stylistyczne i gramatyczne.
Jakies jest oficjalne stanowisko Kościoła w sprawie MBM?
Zazwyczaj decyzja Biskupa Lokalnego w przypadku objawień prywatnych jest wiążąca. Biskup MBM nie wydał żadnego oficjalnego stanowiska, chociaż w wywiadzie MBM przyznaje, że po przedstawieniu mu orędzi, uznał, że nie pochodzą od Boga.
Jak do tej pory, paru Biskupów potępiło ‘orędzia’ MBM. Zaliczają się do nich:
 • Biskup Richard. J. Malone, z Diecezji Portland w USA.
 • Arcybiskup Mark Coleridge, Brisbane, Australia
 • Arcybiskup Denis J. Hart,  Melbourne, Australia
 • Słowacka Konferencja Biskupów.
 • Biskup Andreas Laun, Biskup Pomocniczy Salzburga, Austria
 • Biskup Ronald P. Fabbro, Diecezja London w Kanadzie
 • Biskup Greg O’Kelly SJ, Diecezja   Diocezja of Port Pirie, Australia
Szczegóły tutaj
Reklamy

2 uwagi do wpisu “Stanowisko Kościoła

 1. „Jakies jest oficjalne stanowisko Kościoła w sprawie MBM?
  Zazwyczaj decyzja Biskupa Lokalnego w przypadku objawień prywatnych jest wiążąca. Biskup MBM nie wydał żadnego oficjalnego stanowiska, chociaż w wywiadzie MBM przyznaje, że po przedstawieniu mu orędzi, uznał, że nie pochodzą od Boga”

  Uważam że w sytuacji kiedy KK nie wydał OFICJALNEGO stanowiska w kwestii objawień MBM autorzy tego bloga, którzy informują że są katolikami nie mają prawa „wychodzić przed szereg” i dokonywać ocen ich autentyczności z uwagi iż taka ocena nie należy do wiernych (w tym kapłanów) tylko do powołanej do tego instytucji w KK, a wierni powinni sie do niej dostosować. W tym artykule redakcja bloga stwierdza „Biskup MBM nie wydał żadnego oficjalnego stanowiska” natomiast w innym artykuje tego samego bloga pisze że rzekomo „biskup miał POTEPIĆ te objawienia”, a zatem taka sytuacja jest PRZEKŁAMANIEM, tym bardziej że biskup miejsca nie uzył słów mowiących o potepieniu, a jedynie o braku APROBATY, a to jest róznica. Trudno aby biskup miał wyrazić APROBATE dla objawień wobec których nie zostało przeprowadzone w KK dochodzenie i wobec których KK nie wydał ostatecznego werdyktu.

  Polubienie

  • Arcybiskup Diarumid Martin potępił Marię Bożego Miłosierdzia. Bóg nie zaprzecza samemu sobie, jeśli treści jej orędzi nie są zgodne z teologią katolicką wniosek jest jasny, nie pochodzą od Boga. Dla niektórych może to być przykra wiadomość ale tak wygląda prawda.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s