Zła Prasa Marii Bożego Miłosierdzia: Czy to Koniec Wizjonerskiej Kariery Mary Carberry?

Rok 2015 nie zaczął się dobrze dla Mary Carberry i jej działalności jako Maria Bożego Miłosierdzia. Po publikacji książki Marka Saseena ‚The Outing of Mary Carberry” ukazało się parę artykułów prasowych, które na pewno wizjonerce zaszkodzą, choć zapewne nie zniechęcą najbardziej zagorzałych zwolennikow, którzy uznają te teksty za kalumnie, zignorują je albo uznają za przejaw prześladowania Proroka Ostatnich Czasów.

10931543_891131477604515_3373802699137194308_nPierwszym artykułem był tekst w The Irsih Mail on Sunday (MoS) zatytułowany Irlandzki Dentysta, Agentka PR z Córką Powiązani z Sektą Marii Bożego Miłosierdzia, który ukazał się 1 lutego 2015 roku. Dziennikarzowi MoS udało się zamienić parę słów z Mary Carberry, gdy ta wychodziła… z kościoła. I chociaż Carberry zaprzeczyła rewelacjom internetowym, twierdząc, że ‚trolle internetowe próbują zniszczyć jej życie’, to jednak nagrana próbka głosu wystarczyła aby porównać głos Carberry z głosem Marii Bożego Miłosierdzia z wywiadu radiowego (do odsluchania tutaj). Test wypadł pozytywnie. Chociaż Carberry udzieliła tej krótkiej wypowiedzi po wyjściu z kościoła, nie miała problemóm z używaniem słów ogólnie uznawanych jako wulgaryzmy a konkretnie ‚shit’ i ‚crap’. Przepraszam ale nie będę tłumaczyć – nieznającym języka polecam sprawdzić w słowniku angielsko-polskim. Nieco dziwne słownictwo jak na Siódmego Anioła Apokalipsy.

Tydzień później, ta sama gazeta zamieściła jeszcze jeden tekst o Mary Carberry – tym razem na pierwszej stronie. Carberry, zapewne chcąc uniknąć kompromitacji, zdecydowała się wykupić wszystkie egzemplarze MoS w północnych dzielnicach Dublina, w tym eksluzywnej Malahide gdzie zamieszkuje. Działanie nieco dziwne jak na kogoś z doświadczeniem w PR, a skutek był dokładnie odwrotny. Gazeta dowiedziała się o masowo wykupywanych egzemplarzach, i po rozmowach ze sprzedawcami gazet uzyskała zdjęcia z kamer monitoringowych, na których widać Carberry kupującą i wynoszącą gazety. Zdjęcia opublikowała w wydaniu z 8 lutego 2015. Tak powstał tekst Dajcie mi wszystkie gazety, mówi Maria Bożego Miłosierdzia, Mary Carberry czy też Mary McGovern?

W dzień po ukazaniu się pierwszego artykułu w MoS, 2 lutego 2015 roku, Michael Hesemann napisał dłuższy tekst dla austriackiej stronkath.nety katolickiej kath.net, poświęconej rewelacjom o Marii Bożego Miłosierdzia. Tekst zatytułowany Das Ende der ‚Maria Divine Mercy’ – czyli Koniec ‚Marii Bożego Miłosiedzia’, to przegląd informacji dotychczasowo ujawnionych przez między innymi Marka Saseena na blogu the MidwayStreet i w jego książce The Outing of Mary Carberry. Możemy przeczytać również, że kobieta przedstawiająca się jako matka młodej rodziny – co miało być powodem pozostania anonimową – jest tak naprawdę już babcią 4-letniej dziewczynki, a pod zdjęciem jej syna na Facebooku widnieje komentarz znajomego „To pewnie twój pierwszy raz w kościele”. To drugi tekst Hesemanna o Mary Carberry po Die Hintergründe der ‚Warnung’  z 25 listopada 2013 roku.

001px Cover.indd

Na stronie tytułowej napis: Many Miracles of Mary Carberry czyli Wiele Cudów Mary Carberry

13 lutego czasopismo irlandzkie czasopismo satyryczno-informacyjne The Pheonix opublikowało artykuł pod tytułem: Maria Bożego Miłosierdzia: Pijarowski problem Świętej Mary (Maria Divine Mercy: Holy Mary’s PR Problem) Artykuł W sekcji zatytułowanej ‚Pieniądze’ The Pheonix poświęca swój artykuł finansowym tarapatom i biznesowym klapom Mary Carberry. Tekst zaczyna się jednak od wzmianki artykułu w The Irish Mail on Sunday: „Specjalistka od PR zamieszkująca w Dublinie Mary Carberry była w centrum barwnej opowieści w The Irish Mail on Sunday, według której biznesmenka jest powiązana z dziwacznym ruchem religijnym zwanym Maria Bożego Miłosierdzia (MBM). Twierdzi ona, że otrzymuje proroctwa od Boga i sprzedaje w internecie przeróżne religijne gadżety, takie jak książki i medaliki.”

Natomiast 14 lutego, The Wanderer, najstarsze czasopismo katolickie w Stanach Zjednoczonych, założone w 1867 roku opublikowało artykuł pod tytułem Maria Divine Mercy . . . New Ebook, Newspaper Coverage Focus Fresh Attention On Internet Seer (Maria Bożego Miłosierdzia: Nowy eBook i Publikacja Prasowa Skupiają Na Nowo Uwagę Na Internetowej Wizjonerce.). Dexter Duggan, autor tekstu, podsumowuje oba artykuły, które ukazały się w MoS, a także wiadomości dostępne na blogu Midwaystreet i książce Marka Saseen The Outing of Mary Carberry. Duggan cytuje Saseena,”Książka i zainteresowanie mediów musi być bardzo denerwujące dla MBM i jej współpracowników. Czy będzie ona ciągnąć to dalej? Na pewno moja drużyna badających tę sprawę nie spocznie, aż Carberry złoży długopis i zniknie na horyzoncie ‚zapomnianych wizjonerów’.” To także drugi tekst w The Wanderer o MBM po “End Times” Internet Seer… “Maria Divine Mercy” Has No Ecclesiastical Approval opublikowanym w maju 2014 roku.

Czekamy na więcej!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s