Dajcie mi wszystkie gazety, mówi Maria Bożego Miłosierdzia, Mary Carberry czy też Mary McGovern?

Autor: Michael O’Farrell

10615476_810523398983659_1031938225657769468_n

Na zdjęciu po lewej: Sklep numer 1: Godzina 8.48 Kamera monitornigowa nagrywa Mary Carberry kupującą wszystkie kopie MoS w pólnocnej części Dublina. Świadkowie twierdzą, że widzieli zapełniony gazetami bagażnik i tylne siedzenie pasażera. Sklep numer 2: Godzina 9: 16 28 minut później, Mary Carberry wchodzi do sklepu samoobsługowego parę mil dalej. Podchodzi do kasy i prosi o wszystkie kopie MoS. Godzina 9.21 Po zapłaceniu i uformowaniu stert gazet, kamery monitoringowe filmują Mary Carberry podczas gdy ta robi parę kursów w tę i z powrotem do samochodu.

Luty 8, 2015

Guru PR powiązana z grupą o charakterze sekciarskim próbowała ocenzurować rewelacje o jej uczestnictwie w sekcie przez zakup wszystkich egzemplarzy gazety the Irish Mail on Sunday (MoS) w paru miastach hrabstwa Dublin  w ostatnim tygodniu. Mary Carberry była jedną z trzech osób jakie MoS powiązało z organizacją Marii Bożego Miłosierdzia – sektą zarabiającą przez rozpowszechnianie apokaliptycznych proroctw, rzekomo pochodzących od Boga.

Od 2010 roku, anonimowa Irlandka nazywająca siebie Marią Bożego Miłosierdzia, publikowała orędzia, które jak twierdzi, są pochodzenia boskiego, przyciągając ponad pół miliona zarejestrowanych zwolenników i miliony odwiedzin na stronie internetowej rocznie. Orędzia MBM zostały potępione przez Kościól na całym świecie, a niektórzy biskupi wręcz zabronili używania i rozpowszechniania materiałów MBM.

Tydzień temu, the MoS udowodniło przy pomocy eksperta sądowego, że głos należący do kobiety nazywającej siebie MBM, a który został nagrany podczas wywiadu z chrześcijańską stacją radiową w 2011 – odpowiada głosowi agentki PR Mary Carberry.

Inni zdołali powiązać osobę MBM przez firmy zajmujące się sprzedarzą książki i medaliki, w tym córkę Pani Carberry – Sarę, i emerytowanego dentystę milionera Breffni Cullyego, który nazywa siebie Joseph Gabriel na seminariach MBM. Zwolennicy MBM są zechęcani do zakupu książek i medalików, a jedno z orędzi mówi, że ci którzy mają medaliki zbawienia zostaną zbawieni. Po publikacji artykułu w ostatnim tygodniu, the MoS dowiedziało się, że jakaś kobieta zakupiła setki egzemplarzy gazety wkrótce po otwarciu sklepów.

Historia, jaką ta kobieta nie chce, abyś przeczytał(a): Guru PR powiązana z Marią Bożego Miłosierdzia, wykupuje setki egzemplarzy Irish Mail on Sunday po tym jak ujawniliśmy sektę głoszącą rychły koniec świata. 

W tym tygodniu, the MoS odwiedziło ponad dziesięć kiosków, stacji benzynowych i sklepów w okolicach  Clare Hall, Pirtmarnock i

Mary Carbery wykupuje egzemplarze gazety the Irish Mail on Sunday

Mary Carbery wykupuje egzemplarze gazety the Irish Mail on Sunday Godzina: 9.22. PIERWSZY KURS. Pierwszy plik 9.23. POWRÓT – po więcej 9.24: PEŁNE BRZEMIĘ: następny plik 9.24. POWTÓRKA: I znowu z powrotem 9.25: WYCZYSZCZONY: Mary Carberry niesie ostatnie brzemię gazet do swojego samochodu Sklep Numer 3: 9: 30 W krótkim czasnie następny sklep. Znowu podchodzi do kasy i płaci kartą kredytową. A następnie wynosi wszystkie kopie the MoS podczas gdy kamery monitornigowe nagrywają

Malahide, i wszystkie one potwierdziły, że kobieta zakupiła wszystkie dostępne egzemplarze gazety wczesnym rankiem w niedzielę. Obsługa w wielu z tych punktów zidentifikowała Panią Carberry – mieszkankę Malahide — jako kobietę, która dokonała zakupu. Ogólnie, paręset kopii gazety zostało wykupione w północnej części hrabstwa Dublin. Zakupy Pani Carberry wyniosły od ośmiu kopii w małym wiejskim sklepiku aż do ponad 130 kopii w większych sklepach. W jednym z większych sklepów poprosiła ona o upust – bezskutecznie.

„Zdecydowanie poznałbym ją, gdybym ją zobaczył. Kupiła 50,” – powiedział jeden ze sprzedających. „Powiedziała, że chodzi o internetowego trolla. Brzmiało to tak jakby to była bardzo poważna sprawa. Była zdeterminowana zakupić wszystkie gazety.”

Inni sprzedający opowiadają o przeróżnych powodach podanych przez Panią Carberry – w tym taką, że chciała skorzystac z promocji w gazecie i że była związana z działalnością charytatywną, o jakiej pisała gazeta. „Powiedziała, że w gazecie było coś o bardzo trudnej sytuacji i powiedziała, że jechała z Tesco w Clare Hall do Portmarnock,” opowiada jeden z pracownik sklepu.

„Wynieśliśmy dla niej gazety do samochodu, cały bagażnik był pełen a tylne siedzenie było zapełnione aż po dach.” „Jestem na 100% pewien, że to była ona. Płaciła kartą kredytową.”

mdm-front-pageInny kasjer powiedział: „Zakupiła około 25. Weszła i powiedziała, że kupiła wszystkie gazety od Clare Hall aż do Malahide w każdym sklepie, a później miała jechać do Swords.” Jeden z mniejszych sklepów, usłyszawszy o dziwnych zakupach wcześniej schował wszystkie egzemplarze za ladą dla stałych klientów. „Pewien człowiek przychodzi tutaj i zawsze kupuje the Mail, ale u nas gazety skończyły się więc poszedł do innych sklepów, ale wrócił do nas aby nam powiedzieć, że wszystkie egzemlarze były wysprzedane” – powiedział jeden z właścicieli sklepów.

Aby zapewnić stałym czytelnikom dostęp do gazety, the MoS wysłało dodatkowe egzemplarze do dotkniętych kioskarzy w poniedziałek, aby mogły być dostępne w sprzedarzy następnego dnia. I chociaż mieszkańcy miasteczek na wybrzerzu północnego Dublina mogli mieć problem z przeczytaniem tekstu o MBM, to wydanie doczekało się emisji radiowej na cały kraj przez trzy następne dni w programie Joe Duffy’s Liveline.

Do programu the RTÉ Radio 1 zadzwoniło paru zwolenników MBM – i jednen rozczarowany były zwolennik, podczas gdy Duffy parokrotni10429458_810523245650341_6308519483082412770_n próbował ustalić tożsamość kobiety z Dublinu chowającej się za nazwą MBM. Pomimo ponawianych zaproszeń skierowanych do Marii Bożego Miłosierdzia, program nie doczekał się jej udziału. Nazwisko Mary Carberry padło raz – ale tylko w związku z kontrowersyjnym wizjonerem Joe Colemanem, i tylko pod jej panieńskim nazwiskiem – Mary McGovern. Jeden z rozczarowanych byłych zwolenników, który dodzwonił się do programu, powiedział, że stracił on wiaręw MBM gdy jej przepowiednie o Drugim Przyjściu – początkowo zapowiedzianym na 2011 – nie spełniły się.

„Napisałem do niej emala” – powiedział. „Powiedziała, że Nasz Pan nie wymienił jakiejś konkretnej daty… Straciłem wszelkie złudzenia.” Ale paru innych słuchaczy wspomniało o swojej pasji i wiarze w MBM. „Kocham te orędzia od Jezusa,” powieedział jeden ze zwolenników, który czuł się zakłopotany ostrzeżeniami od władz koscielnych takich jak Arcybiskup Diarmuid Martin.

Pani Carberry i jej córka Sara nie odpowiedziały na listy osobiście dostarczone do ich adresów domowych i firmowcych ani w tym, ani w poprzednim tygodniu. Ale przy spotkaniu osobistym z MoS, Pani Carberry powiedziała krótko, że niesprawiedliwie stała się obiektem ataków ze strony blogerów. „Przepraszam. Nie będę się angażowała z trollami internetowymi, którzy próbują zrujnować moje życie z powodu pracy, jaką wykonałam dla kogoś. To wszystko co mam do powiedzenia” – powiedziała.

iosinvestigations@gmail.com

Źródło the Irish Mail on Sunday, orginał dostępny na stronie Mary Carberry Buys Up Papers Exposing her as ‘Maria Divine Mercy’ w formacie pdf lub na stronie organizacjie walczącej z sektami w Irlandii – Dialogue Ireland, ze zdjęciami gazety.

Reklamy

6 uwag do wpisu “Dajcie mi wszystkie gazety, mówi Maria Bożego Miłosierdzia, Mary Carberry czy też Mary McGovern?

 1. Pingback: Mary Carberry Wykupuje Cały Nakład Gazety Demaskujący ją Jako Marię Bożego Miłosierdzia | Maria Bożego Miłosierdzia - Uwaga: Sekta!

 2. Może powiem, jak to wygląda ze strony wrogów kościoła katolickiego, takich jak ja. Powinniśmy paradoksalnie wspierać zarówno „skrajnych tradycjonalistów”, lefebrystów, tego typu „proroków” (Maria z Irlandii) jak i wszelkich innych spiskowych i schizmatycznych oszołomów. Wszak cel jest jeden – rozmontowanie kościoła katolickiego, zakażenie go trucizną, by zaczął gnić od środka. Nieważne jaka doktryna, napisana nie ważne pod jakim fałszywym pseudonimem nas do tego celu doprowadzi. Poprzez konspirację która jest wymierzona w najsłabsze elementy kościoła jako potężnej instytucji – hydry – doprowadzimy do owego celu. Widzę więc nadzieję w tego typu skrajnych ruchach i prądach wewnątrz kościoła, co może się wydawać paradoksalne, ale jest logiczne. O to chodzi, by obrzydzić im bycie w kościele, by zwodniczymi słówkami szeptanymi do uszu, odwieść ich od służby Watykanowi. Wtedy szybciej wpadną w nasze sidła. Owszem, nie stanie się to od razu, ale np. za rok, dwa, pięć.. ale bądźmy cierpliwi i każdego dnia, wytrwale i w pocie czoła budujmy Nowy Światowy Porządek.

  Polubienie

   • Przecież to nie jest troll, ani ktoś kto uważa się za wroga Kościoła, ale tępawy posoborowy szur, który myśli, że wie co myślą wrogowie Kościoła i w ten sposób ich „zdemaskuje”. Tego typu komentarze uwłaczają tej stronie, podobnie jak okropne literówki w tekście artykułu. Myślę, że swoją przygodę z portalem zakończę na dzisiejszym dniu.

    Polubienie

 3. Pingback: Maria Bożego Miłosierdzia Zamyka Oficjalną Stronę Internetową ‚Ostrzeżenie Drugie Przyjście’ | Maria Bożego Miłosierdzia - Uwaga: Sekta!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s