Jak Odnieść Sukces Jako Fałszywy Prorok: Poradnik Dla Przyszłego Wizjonera

Kariera fałszywego wizjonera  może przynieść ci sławę, pieniądze – a nawet władzę nad rzeszą zwolenników, którzy będą ciebie słuchać jeśli będą chcieli znać co Bóg ma do powiedzenia. Jak odnieść sukces na tym polu? Od Marii Bożego Miłosierdzia możesz nauczyć się wiele – tutaj znajdziesz parę praktycznych porad. 

1. Wymyśl dobry pseudonim: Im bardziej egzaltowany tym lepiej. Możesz zaczerpnąć z Biblii lub znanej katolickiego kultu – np. Maria Bożego Miłosierdzia zainspirowała się znanym kultem Bożego Miłosierdzia. Może to także być po prostu imię, np. ‘Anna’ lub ‘Agnieszka’ – ale problem w tym, że może pojawić się ktoś o podobnym imieniu, wtedy trudniej ci będzie odróżnić się od reszty, a przecież chcesz być wyjątkowy. Postaw na oryginalność.

2. Pozostań anonimowy. Unikniesz przez to wiele nieprzyjemności i prześladowań, które były udziałem prawdziwych wizjonerów ale i tyck1469636h fałszywych – gdy wyszły na jaw ich oszustwa. W dodatku, pozwoli ci to spokojnie wieźć podwójne życie, co może być ważne jeśli na przykład uda ci się zarobić miliony na orędziach jak to miało miejsce w przypadku Christiny Gallagher z Irlandii,  lub gdyby istniały poważne zastrzeżenia co do moralności twojej lub członków twojej rodziny.

3.Dobrze byłoby zapoznać się pobieżnie z nauczaniem Kościoła katolickiego – twoi zwolennicy są w końcu katolikami, i to najprawdopodobniej praktykującymi. Na szczęście większość z nich nie zna  ani Pisma Świętego ani Katechizmu, więc studia teologiczne nie będą ci potrzebne.

4. Czerp z prawdziwych objawień dodając coś od siebie – tak jakby twoje objawienia były kontynuacją tych zatwierdzonych. Wielu ludzi uzna cię za wiarygodnego jeśli w swoich ‘orędziach’ będziesz powoływać się na Fatimę, Lourdes, czy La Sallette.

5. Czerp z fałszywych objawień. Twoi przyszli zwolennicy najprawdopodobniej są ludźmi, którzy już zasmakowali w takiej lekturze i uganiają się za każdym domniemanym objawieniem prywatnym czy wizjonerem – więc jeśli twoje orędzia będą brzmiały podobnie do innych, uznają to jako potwierdzenie prawdziwości twoich. Poza tym, ten zawód niestety wymaga dużej płodności pisarskiej – jeśli zaprzestaniesz działalność na paru orędziach ludzie szybko o tobie zapomną. Za to oryginalność nie jest wskazana  – na przykład, wielu szanujących się fałszywych wizjonerów ostrzega przed ‘antypapieżem’. Wykorzystaj to lub inne z takich ogranych ‘proroctw’. Nie dość, że ułatwi ci to pracę i nie będziesz musiał niczego nowego wymyślać, to jeszcze uwiarygodni cię w oczach zwolenników – bo twoje ‚proroctwa’ potwierdzą to co mówią inni.

6. Czerp także z Pisma Świętego: Czerp zwłaszcza z Proroków Starego Testamentu jeśli chodzi o styl; i – obowiązkowo z Księgi Apokalipsy. Księga Apokalipsy jest wystarczająco trudna i pełna symboli, których większość katolików nie rozumie, dlatego łatwo ją wykorzystać do swoich celów, co robili już na przykład morderca Charlie Manson,  David Koresh, lub…. Maria Bożego Miłosierdzia. Użyj tutaj wyobraźni – ale obowiązkowo wspomnij o ‘czipowaniu’ jako o znamieniu bestii i 1000-letnim Raju na ziemi.   

7.Ludzie, do których chcesz dotrzeć mają głęboki głód Boga. Wyjdź im naprzeciw. Mów do nich o miłości Boga – ale też mów do swoich czytelników, jakby to oni należeli do grupy wtajemniczonej i szczególnie wybranej przez Boga, która będzie przyszłością Kościoła. Im bardziej wyjątkowi, lepsi od innych  (a przy tym pyszni) twoi zwolennicy się poczują, tym mniej będą skłonni cię  w przyszłości odrzucić. 

8. Obowiązkowo pisz o karze Bożej, która ma spaść na ludzkość jeśli ci się nie nawrócą.  O tym mówi Biblia i prawdziwe objawieniatornado_2 (1) prywatne, więc pomylić się tutaj nie możesz. Pisz konkretnie – o powodziach, suszy, trzęsieniach ziemi, wulkanach, wyładowaniach atmosferycznych – oczywiście przejrzyj mapę świata wcześniej i zobacz jakie rejony świata są narażone na jakie kataklizmy, jeśli chcesz aby twoje proroctwa się ‘sprawdziły’. Na przykład trzęsienie ziemi w Polsce może być niewypałem, ale jeśli przewidzisz powódź lub suszę – to sukces niemal murowany. Możesz również przewidzieć jakąś katastrofę lub wojnę i wezwać do modlitwy by zapobiec tej tragedii – cokolwiek się wydarzy – wyjdzie, ze miałeś rację. 

9. Jeśli uda ci się wystarczająco wystraszyć ludzi, zaoferuj im coś, co zapewni twoim zwolennikom nietykalność – jakieś nowe sakramentalia typu ‘pieczęć Boga Żywago’ lub ‘medalik zbawienia’ Marii Bożego Miłosierdzia.

10. Wzywaj ich do modlitwy. Bardzo dużo modlitwy! Najlepiej napisz sam wiele swoich modlitw. Sam, co prawda, nie musisz się modlić, ale wielu ludzi będą przekonanych, że skoro wzywasz do modlitwy to na pewno jesteś przedstawicielem Boga.  A przy okazji osiągniesz jeszcze jeden cel — im więcej czasu twoi zwolennicy spędzą na modlitwie, tym mniej będą zastanawiać się nad treścią twoich orędzi.

11. Staraj się przede wszystkim przypodobać tradycjonalistom. Świat przeżywa kryzys moralny, który nieraz dotyka także Kościoła. Niektórzy źródeł zła doszukują w zmianach które miały miejsce od czasu Soboru Watykańskiego II.  Wykorzystaj to i krytykuj Sobór Watykański II; wielu wierzących jest nieufnych wobec nowych ruchów religijnych typu Odnowa w Duchu Świętym czy Neokatechumenat, czy inicjatyw ekumenicznych – to także warto wykorzystać. Poza tym, ludzie nie lubią widzieć źródła zła w sobie samym i w swoim postępowaniu ale lubią proste rozwiązania – jeśli  na przykład zwrócisz uwagę na ubiór w Kościele i będziesz promować zakryte głowy kobiet, długie do ziemi spódnice, itp., nie tylko dotrzesz do ludzi słusznie zresztą zdegustowanych lekceważącym podejściem wielu katolików do ubioru w kościele, ale przy okazji w swoich zwolennikach wzmocnisz poczucie wyższości i wybrania. 

12. W Polsce mile widziane jest zaangażowanie polityczne wizjonerów. Kryzys gospodarczy, brak pracy, nieodpowiedzialni rządzący, zagrożenia typu ‚idealogia gender’. Na pewno przyniesie to oczekiwany skutek gdy ludzie potwierdzenie swoich żalów i poglądów znajdą w twoich orędziach. Ludzie nie chcą zobaczyć własnego grzechu by się nawrócić, ale za to lubią narzekać. Utwierdź ich, że to jest słuszna droga.preview

13. Od dobrej znajomości Biblii i nauczania Kościoła Katolickiego ważniejszy może okazać się dobry marketing. Nie ma co się oszukiwać, konkurencja na tym polu jest bardzo duża, a jeśli chcesz coś zarobić na swoich orędziach to musisz do tego podejść w mądry sposób. Na przykład, ważne jest aby zaoferować swoim zwolennikom możliwość czytania twoich orędzi za darmo w internecie– jeśli twoje orędzia podobają się, ludzie będą skłonni zapłacić za książkową edycję orędzi, a w dodatku będą mieli poczucie, że zapłacili z własnej woli bo twoje ‘orędzia’ są przecież… za darmo.  Tak robi na przykład Maria Bożego Miłosierdzia. Potem możesz pomyśleć o innych sposobach zarobienia – na przykład medaliki, jakieś nowe różańce, modlitewniki itp.

14. Współpraca: W tej branży – jak w każdej innej – ważne są odpowiednie kontakty. Jeśli zaczniesz działać jako wizjoner, to najprawdopodobniej skontaktuje się z tobą Mały Kamyk. Nie lekceważ jego pomocy i wsparcia, chociaż na tym etapie dobrze byłoby aby wasza współpraca pozostała tajemnicą. Mały Kamyk przebywa obecnie w więzieniu za molestowanie seksualne, a to wielu ludzi może niestety źle odebrać. Warto postawić na współpracę z blogiem ‚Dziecko NMP’, który promuje każde rzekome ‚prywatne objawienie’ – nieważne jak głupie by nie było, ale tutaj nie potrzeba ci wielkich starań. Wystarczy, ze nazwiesz się ‚prorokiem’.  

* Tekst ma charakter satyryczny i nie ma na celu zachęty czytelników do oszustwa 🙂

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Jak Odnieść Sukces Jako Fałszywy Prorok: Poradnik Dla Przyszłego Wizjonera

  1. Pingback: Wysyp fałszywych wizjonerów – to trucina duchowa, wiodąca do bram piekieł. Trzymajmy się Ewangelii, tam są słowa życia wiecznego | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s