Email od Marii Bożego Miłosierdzia. Co Mówi Nam O Samym ‚Proroku Czasów Ostatecznych’?

Jakiś czas temu wiele kontrowersji wywołała decyzja Kardynała Dziwisza o opublikowaniu prywatnych zapisków bł. Jana Pawła II, gdyż ten zażyczył sobie aby te zostały po jego śmierci spalone. Kardynał swoją decyzję tłumaczył tym, że te osobiste zapiski te dawały duży wgląd w duchowość Jana Pawła II. Obstrachując od tego czy decyzja ta była słuszna czy nie, trudno nie zgodzić się, że korespondencja, zapiski i notatki danej osoby dużo mówią nam o niej samej.

Dlatego też może przyjrzyjmy się emailowi jaki sama MBM wysłała niejakiej Susan Gerety Stewart, jednej z najbliższych jej współpracowników. Można się coś dowiedzieć o duchowości samej MBM – jeśli tutaj w ogóle o czymś takim można mówić

Email ten Susan umieściła w nowej grupie Jesus to Mankind – Meet and Greet, która jest grupą otwartą, i zanim wpis ten usunięto był on widoczny dla przeciętnego użytkownika Facebooka, który tam akurat zajrzał. Email dotyczył wewnętrznego konfliktu we sekcie – między samą MBM a niejakim Dezso Farkasem – o Dezso więcej tutaj. Konflit ten miał miejsce w styczniu, ale chyba od tamtej pory dużo się nie zmieniło. 

Ocenę pozostawiam czytelnikom.

A dla tych, którzy uważają się za katolików ale idą za MBM, bo nie podoba im się w Kościele katolickim, którzy narzekają na księży czy biskupów – rozważcie dobrze jaką alternatywę daje wam Maria z Irlandii. To może być wasze przyszłe kierownictwo ‚Kościoła Reszty’. Oby nie z Małym Kamykiem na czele jako Papieżem – choć są ku temu przesłanki, że taki właśnie może być plan.
We wstępie Susan pisze:
To jest email jaki został do mnie wysłany przez Marię dzisiaj po południu. Poprosiła mnie ona o to, bym go upubliczniła. Postanowiłam opublikować jej własne słowa .
I tutaj zaczyna się email naszej Marii z Irlandii:
Chcę aby to było absolutnie jasne.
JEZUS DO LUDZKOŚCI facebook jest nasz (prawdopodobnie chodzi o głowną stronę na Facebooku www.facebook.com/JesuToMankind – mój przypis). Zawsze był nasz. Został on założony przeze mnie na początku tej misji – my stworzyliśmy NAZWĘ, LOGO i NAPISALIŚMY REGULAMIN. Został on założony tylko po to, by promować te orędzia zgodnie z instrukcjami Jezusa.
Ludzie powinni zostać uświadomieni, że to my jesteśmy właścicielami. Nie należy on do nikogo innego. Jakiś czas po tym (po założeniu strony?) Dez (chodzi o Dezso Farkasa) przyłączył się i zaoferował pomoc w rozbudowie grup i zrobił kawał dobrej roboty i wiele razy mu dziękowałam. Ale chciał on zmienić regulamin wbrew moim życzeniom.
Orędzia od Jezusa podkreślają, jak ważne jest aby nie komentować i nie dyskutować o innych wizjonerach, gdyż odwraca to uwagę od misji. Muszę pozostać posłuszna w każdym czasie temu, bo Dez użył swojej pozycji admina, aby mnie zablokować, i tych którzy ciężko pracowali nad tą misją, i zaprezentować ‚nową misję’ światu. Wszystko w imieniu tej misji (w orginale nie wiadomo dokładnie o co chodzi, niektórzy żartowali że tak i w orędziach) . Jest to całkowicie niewłaściwe i już dłużej nie będę tego popierać.
W komentarzach Susan upewnia wszystkich, żeby dzielili się tym emailem z innymi – o ile nic nie będzie w nim zmienione. Bo (MBM) chce aby ten list dotarł do ludzi i został zrozumiany. (Chyba więc nie ma nic przeciwko opublikowaniu go tutaj ;)?)

A dlaczego MBM napisała taki list? Odpowiedź daje Susan, zapytana przez jedną z członkiń nowej grupy Jesus To Mankind – Meet and Greet, którą zaciekawił powód utworzenia tej nowej grupy.

Susan dalej pisze:

.Tak się teraz rzeczy przedstawiają.

Dezso usunął się spod kierownictwa Marii przez to, że usunął Les (admina Jtm) jako admina dla głownej strony fejsbukowej JTM (Jesus to Mankinkd). Maria umieściła go w (grupie) Twelve (Dwunastu- od dwunastu apostołów ) i Seventy  (Siedemdziesięciu) i na wszystkich stronach JTM aby mieć wszystko na oku – a także Dezso. W tym wszystkim usunięto mnie samą także… (To Maria chciała, abym pozostała w grupach Twelve i Seventy, po tym jak ostatnim razem zostałam usunięta przez Deszo – aby mieć na oku Dezso, i aby dać jej znać czy przypadkiem Dezso nie schodzi na manowce…. znowu. Także, w tym wszystkim Lauren została także sama usunięta…. tak więc Dezso usunął każdego, kto był w bezpośrednim kontakcie z Marią z wszystkich ‚swoich’ grup. (Chociaż to sama Maria poprosiła Dezso aby je założył dla niej, i aby pod jej kierownictwem nimi kierował).  Tak więc teraz…. Maria poprosiła Jtm admina (Lez) i Joe Purnella aby byli adminami dla Marii w tych dwóch nowych grupach (odpowiedniki the Seventy i the Twelve).

Dezso wyjaśnił, że nie chce by kobieta nim kierowała. Powiedział mi o tym ostatnim razem, gdy doszło miedzy nami do nieporozumienia, nie zgadzał się on także z Marią. Powiedział, że Maria jest niemądrą, nadpobudliwą kobietą, która powinna trzymać się swoich proroctw, i pozwolić JEMU zająć się FB… powiedział, że nie ma dla niej miejsca na FB. (Zamurowało mnie, bo nikt oprócz niewielkiej grupki ludzi stwierdziło, że jego wypowiedzi były obraźliwe). Dezso powiedział, że widzi siebie jako Generała Armii Reszty, i że nie pozwoli aby jakaś kobieta rozbierała go przed jego żołnierzami! (Jeśli ta jego wypowiedź nie wzbudza alamu – to nie wiem co innego może to zrobić!)

Więc to co się dzieje to Dezso zbuntował się… a Maria wie dobrze co się dzieje… i powiedziała, ze zajmie się tym. Tym wszystkim.
Jeśli wszystko nie jest jasne – odpowiedzi są w komentarzach:
Mary Imelda: Pewnie, ale musi brakować jakiegoś słowa albo to wszysto nie całkiem ma sens.
Michael G Kelly: Brzmi to jakby Dez zablokował Marię Bożego Miłosierdzia z jej własnej strony…. czy to prawda?
Susan Gerety Stewart TAK!!!! To właśnie ona tutaj pisze!
Zrzut z ekranu z wypowiedzią Susan

Zrzut z ekranu z wypowiedzią Susan

Ciekawe, że taki email wysyła kobieta, która w swoim orędziu jeszcze niedawno pisała:

Jeśli w duszy istnieje choćby odrobina pychy, Duch Święty nigdy do niej nie wejdzie (MBM 05.01.2014)

Orginał tekstu emaila od MBM:
This is an email that was sent to me by Maria this afternoon. She has asked me to make this known and to share it. I have chosen to post her exact words. 
***
Let me make it absolutely clear.

JESUS TO MANKIND facebook is ours. It has always been ours. It was set up by me at the start of this mission – we created the NAME, the LOGO and WROTE THE RULES. It has been used solely to promote the messages in accordance with my instructions from Jesus.

People need to be made aware that we own it. It does not belong to anyone else. Some time later Dez came in and offered to expand on the groups and he did a great job and I have thanked him many times. But he wanted to change the rules against my wishes.

The messages from Jesus stress the importance of not commenting or discussing other visionaries as they distract from the mission. I must remain obedient at all times to what Dez has used his admin access to block me, and those who work extremely hard in this mission, and present a ‚new mission’ to the world. All under the name of this mission. This is completely inappropriate and i will no longer support it.

Odpowiedź Dezso na zarzuty

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Email od Marii Bożego Miłosierdzia. Co Mówi Nam O Samym ‚Proroku Czasów Ostatecznych’?

  1. to mnie jeszcze bardziej upewnia, że „orędzia” MBM to jedna wielka szopka. Powinniśmy dziękować Bogu, że Pani MBM przestaje się kryć ze swoimi intencjami. Oby jak najwięcej zauważyło plotkarsko-pensjonarski poziom tzw. „orędzi”.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s