Maria Bożego Miłosierdzia: Objawienia Maryjne Tej Wiosny?

Według orędzi Marii Bożego Miłosierdzia, Maryja lub ‚Matka Zbawienia’ – gdyż pod takim tytułem Nasza Pani chce być teraz znana – niemal wyłącznie, zapowiedziała swoje objawienia we ‚wszystkich Maryjnych grotach, tam gdzie zostały one zatwierdzone przez Kościół‚ m.in w Fatimie, Lourdes, La Sallette – a także w Garabandal. Wszystko to  wiosną 2014 roku – jak czytamy w ‚orędziu z 24 stycznia.

W związku z tym, z jednej strony niektórzy pytali się nas co o tym myśleć, a zwolennicy MBM zasugerowali wręcz, abyśmy ustali z wszelką krytyką MBM aż do wiosny, kiedy to objawienia te mają (ostatecznie?) uwiarygodnić ‚proroka ostatnich czasów’ – czyli Marię z Irlandii.

Pamiętając dosyć długą listę niespełnionych proroctw tej pani, jak choćby

  • Zapowiedź napisania Księgi Prawdy w trzy miesiące, która miała popularnością konkurować z Biblią (orędzie z 12 listopada 2010),
  • Zapowiedziane na 2011 Ostrzeżenie:

31 maja 2011: “Proroctwa podane w Garabandal  teraz staną się rzeczywistością Przygotuj się na to wydarzenie [Ostrzeżenie] bo macie TYLKO KILKA MIESIĘCY  na przygotowanie waszych dusz.”

1 lipca 2011: “Jeśli powiem miesięcy [do Ostrzeżenie], może to być w każdej chwili w ciągu roku.” (Zobacz orędzie 31 maja powyżej.)

  • Czy choćby rychła śmierć BenedyktaVI wkrótce po opuszczeniu Watykanu
Orędzie’ 28. 02.1013. Tak pełni smutku będą oni (czyli duchowni) w ciągu NASTĘPNYCH PARU TYGODNI, z powodu śmierci  mojego Świętego Wikariusza, że nie będą wiedzieć w którą stronę śię zwrócić.
Jestem więc raczej sceptyczna co do tej zapowiedzi. Ale wracając do tego orędzia – czytamy w nim:
Wybrane dusze zobaczą mnie ze słońcem za głową.
 
Kiedy te objawienia będą miały miejsce, nie będzie żadnych wątpliwości, zwłaszcza wśród tych, którzy oddają Mi cześć, że mówię Prawdę

A więc jest tutaj pewna klauzura bezpieczeństwa dla MBM. Okazuje się, że świadkami tych objawień będą ‚wybrane dusze’ i że nie będzie wątpliwości wśród ‚tych, którzy oddają Mi cześć’ – w domyśle, zwolennicy MBM. Jeśli nic nie zauważymy – sprawa będzie jasna. Nie jesteśmy członkami ‚Armii Reszty’.

Czy to jest możliwe, że ‚wybrane dusze’ coś zobaczą? Jak najbardziej. Jeśli tylko bardzo tego chcą.

Tak było w przypadku znajomego pani Mary Carberry znanej jako Maria Bożego Miłosierdzia – Joe Colemana. Joe Coleman, dla przypomnienia, to potępiony przez Kościół fałszywy wizjoner, uzdrowiciel i… jasnowidz, do pewnego momentu ponoć otwarcie mówił o sobie, że jest ‚Medium’. Obok propagowania swoich orędzi i modlitwy różańcowej zajmował się również tarotem i przepowiadaniem przyszłości za pieniądze.

Więcej o związku MBM i Joe Colemana tutaj:

W 2009 roku Coleman zapowiedział, że Matka Boże objawi sie w znanym w Irlandii sanktuarium w Knock. W wyznaczonym dniu wokół Colemana zgromadziła się gromadka ludzi. Irlandzka telewizja państwowa RTE zarejestrowała to zdarzenie. Na krótkim video dostępnym w Internecie widzimy wzruszoną i rozentuzjazmowaną gromadkę ludzi. Niektórzy mają łzy w oczach. Twierdzą, że coś widzą, że słońce wiruje lub tańczy (powtórka cudu fatimskiego?), a sam Coleman sprawia wrażenie szczerze rozmodlonego. Niektórzy mówią o wizjach – twierdzą, że widzą Hostię, lub krzyż. Lub Jezusa.

Z prasy dowiadujemy się także, że podczas jednego z takich objawień – bo było ich kilka, niektórzy doznali uszkodzenia siatkówki oczu – patrzyli w słońce bez zabezpieczeń chcąć być świadkami ‚objawienia’. To powinno być ostrzeżeniem dla wyznawców orędzi MBM – jeśli znajdą się wiosną w jednym ze świętych miejsc, a czują, że należą do ‚wybranych dusz’.

Czy coś zobaczą?

Pytanie, czy zwolennicy Joe Colemana coś widzieli, czy tak bardzo chcieli coś zobaczyć, czy też była to tylko zbiorowa histeria,? Bo raczej wątpię aby człowiek, który jest ‚Medium’ miał prawdziwe objawienia Matki Bożej.

Chociaż znaki, cuda, spełnione proroctwa zazwyczaj towarzyszą prawdziwym objawieniom – są jakby podpisem samego Pana Boga (co dziwne, w przypadku MBM takich znaków nie było, ale zapowiedzi mnóstwo), to jednak nie one przesądzają o tym, czy dane objawienie jest prawdziwe – potrzebna jest między innymi jeszcze zgodność z Objawieniem Publicznym, którego tutaj ewidentnie brak. Poza tym,  Szatan również czyni cuda, które do złudzenia mogą przypominać cuda Boga. Tak było w przypadku Magdaleny od Krzyża.

Dlatego też Jezus zaleca nam, abyśmy patrzyli na owoce (Mt 7, 15) i przestrzega nas, że

‚Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.’ (Mt 24, 24) 

2 uwagi do wpisu “Maria Bożego Miłosierdzia: Objawienia Maryjne Tej Wiosny?

  1. Pingback: Mocne Świadectwo Byłej Zwolenniczki Marii Bożego Miłosierdzia | Maria Bożego Miłosierdzia - Uwaga: Sekta!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s