Parę Słów o Prześladowaniu Marii Bożego Miłosierdzia

Wszelka krytyka ‚orędzi’ Marii Bożego Miłosierdzia jest odbierana przez jej zwolenników jako prześladowanie, co niby ma być dowodem na to, że rzeczywiście pochodzi ona od Boga. W końcu święci tacy święci jak Św. Ojciec Pio czy Św. Faustyna byli także prześladowani przez Kościół, nieprawdaż?

Jest to jednak spore uproszczenie. Według tej logiki, katolicy powinni po prostu zamilknąć i przyjąć bezkrytycznie wszystkie zarzuty pod adresem Papieża Franciszka, że jest ‚oszustem’, ‚Fałszywym Prorokiem”, „Głową Węża”, „małym rogiem” (little horn), współpracownikiem Antychrysta, który zniszczy Kościół. Pewnie powinniśmy też wszyscy wypowiedzieć mu posłuszeństwo i usunąć z tronu Piotrowego!

Jeśli w sądzie ktoś składa zeznania przeciwko komuś (jak MBM przeciw Papieżowi), normalną procedurą jest sprawdzenie wiarygodnośći świadka. Akurat zolennicy MBM, którzy nie mają żadnych skrupuł w rozprzestrzenianiu wszelkich kalumni na temat Papieża, zachęcani przez te orędzia (no bo jeśli sam Jezus i Maryja mówią z taką nienawiścią o Papieżu – to nie może być w tym nic złego, prawda?),  nie powinni mieć oporów, gdy ktoś chce się bliżej przyjrzeć osobie, która daje takie świadectwo o Ojcu Świętym – świadomie, lub pod wpływem złego ducha. W końcu sami nie szczędzą wysiłków aby zdyskredytowac Ojca Świętego.

Nam –  wszystkim katolikom, powinno zależeć na dobru Kościoła, jak pisał Psalmista:

 Jeruzalem, jeśli zapomnę o tobie, niech uschnie,moja prawica! Niech język mi przyschnie do podniebienia, jeśli nie będę pamiętał o tobie, jeśli nie postawię Jeruzalem ponad największą moją radość.  (Ps 137, 5-6) 

Dlatego nie powinniśmy być obojętni – zwłaszcza na ataki z wewnątrz Kościoła. Bł. Jan Paweł II zapytany, czego najbardziej się obawia miał odpowiedzieć – ‚zła, które jest w wewnątrz Kościoła’.

Z tego też powodu wielu świętych aktywnie zwalczało wszelkie herezje, które podważały nauczanie Kościoła. Dla przykładu, Św Augustyn zwalczał herezje pelegializmu, według którego, człowiek mógł sam się zbawić bez łaski Boga (podobnie twierzi MBM  – częsty motyw w jej orędziach to potrzeba aby ludzkość odkupiła się w oczach Ojca Niebieskiego, chociaż my wszyscy zostaliśmy odkupieni przez Chrystusa).

Inne herezje zwalczane przez świętych to także gnostycyzm, zwalczany przez Św. Ireneusza z Lyonu, arianizm, zwalczany przez Św. Anastazego, kalwinizm, zwalczany przez Św. Franciszka Salezego. Jeden z najpopularniejszych świętych – św Antoni z Padwy, miał przydomek ‚Młota Heretyków’.

Zwolennicy MBM zarzucają nam, zwalczających ten heretycki ruch, że tracimy czas na MBM zamiast ewangelizować. Jak widać, nawet wielcy święci uważali jednak, że obrona wiary przed tymi, którzy atakują i zniekształcają ją jest wystarczająco ważna, aby poświęcić im czas. Św Paweł, Apostoł Narodów, w pewnym momencie rozkazał swojemu uczniowi – Tymoteuszowi, aby powstrzymał szerzenie heretyckich nauk, które zagrażały czystości Ewangelii Chrystusa:

Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki. (1 Tym 1, 3)

Więc chyba nie jesteśmy na złej drodze.

Argument o prześladowanych świętych i porównywanie ich do MBM jest także mocno chybiony. Tak, byli oni prześladowani. Ale to właśnie ich zachowanie w czasie, gdy byli prześladowani świadczy o ich heroicznej wierze i zaufaniu Bogu. Bo pomimo niesprawiedliwych wyroków przełożonych potrafili dostrzec w doświadczeniu rękę Boga, i nadal ufali Ojcu Niebieskiemu, bo jak mówi Pismo   „Wszelkie karcenie na razie nie wydaje się radosne, ale smutne, potem jednak przynosi tym, którzy go doświadczyli, błogi plon sprawiedliwości.” (Heb 12, 11). ‚Wszelkie karcenie’ to także to, które pochodzi od naszych zwierzchników.

Co więcej, to akurat w takich momentach ukazuje się prawda o danej osobie i o jej pokorze. MBM pisze wiele o pokorze, ale najwidoczniej nie ma o niej zielonego pojęcia. Dla niej pokora to bezkrytyczne i bezmyślne przyjęcie jej ‚orędzi’ jako przesłanie z Nieba.

Św. Faustyna Kowalska natomiast pisze, że Szatan potrafi udać każdą cnotę, nawet pokorę. Testem, czy pokora jest prawdziwa tak na prawdę jest dopiero posłuszeństwo: „Szatan może się okrywać nawet płaszczem pokory, ale płaszcza posłuszeństwa nie umie na siebie naciągnąć, (289)”

Na to wielu zwolenników odpowiada, że MBM jest posłuszna samemu Bogu. Ale skąd o tym wiedzą, czy tym któremu jest posłuszna jest Bóg a nie zły duch?  Św. Josemaria Escriva, pisał:

„Nie zapominajmy o tym: aby być posłusznym, powtarzam, potrzeba pokory. Popatrzmy znowu na przykład Chrystusa. Jezus jest posłuszny, i to jest posłuszny Józefowi i Maryi. Bóg przyszedł na ziemię, aby być posłusznym, i to posłusznym stworzeniom. Są to dwa stworzenia doskonałe: Święta Maryja, nasza Matka – ponad Nią tylko Bóg – oraz ów przeczysty mąż, Józef. Ale to stworzenia. I Jezus, który jest Bogiem, jest im posłuszny.”

Jeśli sam Bóg – Jezus był posłuszny w swoim ziemskim życiu ludzim autorytetom – tutaj swoim rodzicom, czy to oznacza, że MBM stawia się ponad samego Boga? Nie byłoby to takie dziwne,  bo jej  przesłania pełne są megalomańskich akcentów.

Akurat jeśli chodzi  MBM chyba chciała prześladowań uniknąć pomimo tego, że Pismo mówi:  Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. (Mt 10, 24-25). Gdyby wolą Boga było to , aby pozostała anonimowa, to na pewno Bóg by nie dopuścił do tego aby jej tożsamość została ujawniona. Jednak najprawdopodobniej był to jej wybieg – gdy zobaczyła jakie przykrości spotkały Joe Colemana – fałszywego wizjonera i medium, (który pobierał pieniądze za swoje usługi), nie chciała aby jej rodzina przechodziła przez to samo, co Coleman, gdy Kościół potępił jego wizje jako nie pochodzące od Boga.

A przecież jako uczniowie Chrystusa, możemy być pewni, że prześladowania będą naszym udziałem „Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować” (J 15, 20).

Możliwe, że dopiero teraz, kiedy jej tożsamość została ujawnina rzeczywiście spotkają ją prześladowania. Jeśli nadal jest aktywna w środowisku biznesowym, niektórzy zaczną inaczej na nią patrzeć.  Ale to nie będą prześladowania dla Królestwa Niebieskiego. Jak Pismo Św. mówi, ‚Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie’ (Gal 6, 8). Jeśli ktoś siał nienawiść (do Papieża), nie jest dziwne, że odczuje skutki tego na własnej skórze.

Św. Hildegarda

A trzeba było wsłuchać się w słowa Benedykta XVI, ostatniego prawdziwego Papieża według MBM, gdy ten mówił o Św. Hildegardzie:

„Jak wszyscy prawdziwi mistycy, Hildegarda pragnęła, by mądre osoby swoim autorytetem rozeznały pochodzenie jej wizji, lękała się bowiem, że mogą być one wynikiem iluzji i nie pochodzić od Boga.”

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Parę Słów o Prześladowaniu Marii Bożego Miłosierdzia

  1. Zgadzam się z Tobą. Swego czasu prosiłem wierzących w MBM, co dla nich jest Prawdą zawartą w Księdze Prawdy MBM. Nikt nie potrafił wyjaśnić. Czyli wierzą na ślepo. Potwierdza to mój wywód, że te orędzia mają tajemną moc. Są osoby, które już w tej chwili głoszą, że orędzia MBM więcej im dają niż Pismo Sw. No i tu ręce opadają i jak młodzi mówią mózg się lasuje.Gdyby nie było wspomnienia w nich, że następca Benedykta będzie fałszywym prorokiem, to nie byłoby oskarżeń pod adresem Franciszka.Tłumaczyłem kiedyś, że papież nie może być fałszywym prorokiem, może być fałszywym papieżem, ale nie fałszywym papieżem prorokiem, potwierdził mój wywód jeden z wykładowców Pisma Św.Szkoda, że mało księży zabiera głos, bo hurtowo wybrani są zwodzeni.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s