Klucze do Królestwa. Czy nasze grzechy są odpuszczone?

 „Klucze do Rzymu zostały zwrócone Mojemu Ojcu, Bogu Najwyższemu’ (albo dosłownie: Bogu Najwyższego, chicałoby się dopytać Najwyzszego czego?’ (‚Orędzie Marzec 20, 2012)

Orginał Message 20th March 2012: “The keys of Rome have been returned to My Father, God of the Most High.”  

Z tym twierdzeniem jest parę problemów. Jeden, zdecydowanie mniejszej wagi to taki, że klucze do Rzymu to pewnie Burmistrz – Gianni Alemanno.

Jezus natomiast dał Piotrowi klucze do Królestwa Niebieskiego, obiecując przy tym:

„Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą”. (Mt 16, 18)

Dziwne byłoby, gdyby Jezus nagle zmienił zdanie i klucze do Królestwa zabrał. Wiadomo, kto daje i zabiera…

Drugi problem jest dużo poważniejszy jeśli chodzi o konsekwencje – przynajmniej dla zwolenników MBM, którzy wierzą, że są to słowa Jezusa. Wystarczy zajrzeć, co Katechizm Kościoła Katolickiego mówi na temat ‚kluczy do Królestwa’:

„Klucze Królestwa”
  
KKK 553 Jezus powierzył Piotrowi specjalną władzę: „Tobie dam klucze Królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie” (Mt 16, 38t 19). „Klucze” oznaczają władzę zarządzania domem Bożym, którym jest Kościół. Jezus, „Dobry Pasterz” (J 10,11), potwierdził to zadanie po swoim Zmartwychwstaniu: „Paś baranki moje!” (J 21,15-17). Wiązanie i rozwiązywanie” oznacza władzę odpuszczania grzechów, ogłaszania orzeczeń doktrynalnych i podejmowania decyzji dyscyplinarnych w Kościele. Jezus powierzył tę władzę Kościołowi przez posługę Apostołów (Por. Mt 18, 18). a w sposób szczególny Piotrowi. Samemu zaś Piotrowi powierzył wyraźnie klucze Królestwa.
 
Czyli jeśli klucze do Królestwa zostały zabrane i powierzone Bogu Ojcu, oznacza to, że Kościół nie ma już mocy odpuszczania grzechów. A co za tym idzie, sakrament pokuty nie ma już swojej mocy! A to oznacza dla tych, co wierzą w ‚orędzia’ MBM – że nie mogą być rozgrzeszeni.
Na szczęście… słowa kierowane do MBM nie pochodzą od Jezusa, więc możemy odetchnąć z ulgą… 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s