Papież Benedykt XVI i Maria Bożego Miłosierdzia

Zwolennicy Marii Bożego Miłosierdzia uważają Papieża Emeryta Benedykta XVI za ostatniego prawdziwego Papieża. Mają też nadzieje, że gdyby ten przeczytał orędzia, to by je natychmiast zapewne uznał za prawdziwe i stanął na czele tego ruchu, który w tej chwili nosi wszelkie znamiona sekty. A co na prawdę powiedziałby Papież Benedykt XVI? Zapewne, nie zmieniłby zdania i nie wycofał się ze słow o sławnych świętych Kościoła. Oto co powiedział na temat Św. Hildegardy:

Jak wszyscy prawdziwi mistycy, Hildegarda pragnęła, by mądre osoby swoim autorytetem rozeznały pochodzenie jej wizji, lękała się bowiem, że mogą być one wynikiem iluzji i nie pochodzić od Boga. Zwróciła się przeto do osoby, która w jej czasach cieszyła się największym szacunkiem w Kościele: do św. Bernarda z Clairvaux, o którym już mówiłem w kilku katechezach. Uspokoił on Hildegardę i dodał jej odwagi. W 1147 r. spotkała się ona z aprobatą jeszcze jednej, niezmiernie ważnej osoby. Papież Eugeniusz III, który przewodniczył synodowi w Trewirze, przeczytał tekst podyktowany przez Hildegardę, przedstawiony mu przez arcybiskupa Henryka z Moguncji. Papież upoważnił mistyczkę do spisywania swoich wizji i do przemawiania publicznie. Od tego momentu duchowy prestiż Hildegardy wzrastał coraz bardziej, a współcześni nadali jej tytuł «prorokini germańskiej» (Sybilli znad Renu). Drodzy przyjaciele, oto przypieczętowanie autentycznego doświadczenia Ducha Świętego, źródła każdego charyzmatu: osoba obdarzona darami nadprzyrodzonymi nie chełpi się nimi, nie obnosi się z nimi, a przede wszystkim jest całkowicie posłuszna władzy kościelnej. Przeznaczeniem każdego daru udzielonego przez Ducha Świętego jest bowiem budowanie Kościoła, a Kościół przez swoich pasterzy uznaje jego autentyczność.

Audiencja generalna 1 września 2010 — Castel Gandolfo

POPE

O Św. Franciszku z Asyżu, Papież Benedykt XVI powiedział:

Franciszek mógł także nie przyjść do papieża. W ówczesnej epoce powstawało wiele grup i ruchów religijnych; niektóre z nich przeciwstawiały się Kościołowi jako instytucji albo przynajmniej nie szukały jego zatwierdzenia. Z pewnością postawa polemiczna wobec hierarchii Kościoła przysporzyłaby Franciszkowi niemało naśladowców. On jednak pomyślał natychmiast o oddaniu drogi swojej oraz swoich towarzyszy w ręce biskupa Rzymu, Następcy św. Piotra. Ten fakt ujawnia jego autentyczny duch eklezjalny. Małe „my”, które rozpoczął razem ze swoimi pierwszymi braćmi, pojmował od początku w łonie wielkiego „my” Kościoła jednego i powszechnego. A papież rozpoznał to i docenił. Papież, bowiem, mógł także ze swej strony nie zatwierdzić projektu życia Franciszka. Możemy nawet wyobrazić sobie, że wśród współpracowników papieża Innocentego III byli tacy, którzy doradzali mu to, obawiając się zbytniego podobieństwa tej grupki braci do innych instytutów heretyckich i pauperystycznych owego czasu. Papież jednak, poinformowany dobrze przez biskupa Asyżu i przez kardynała Jana od św. Pawła, potrafił rozpoznać inicjatywę Ducha Świętego i przyjął, pobłogosławił oraz użyczył wsparcia rodzącej się wspólnocie „braci mniejszych”.

Przemówienie papieża Benedykta XVI do Franciszkanów – uczestników Kapituły Namiotów, Castel Gandolfo 18 kwiecień 2009

A gdy ogłaszał swoje ustąpienie, złożył następującą deklarację:

Pośród was, w gronie Kolegium Kardynalskiego jest nowy papież, któremu dzisiaj przyrzekam swoją bezwarunkową cześć i posłuszeństwo.

Papież Benedykt XVI do kardynałów zgromadzonych w Sali Klemetyńskiej Pałacu Apostolskiego

Czy według MBM Papież Benedykt XVI jest kłamcą?

W ‚orędziu’ MBM z 22 lipca czytamy: „Dałam światu proroctwa w 1917 roku, ale ostatnia tajemmica fatimska nie została ujawniona, tak bardzo była przerażająca dla tych, którzy są w Kościele katolickim.”

„Ostatnia tajemnica fatimska nadal pozostaje nieznana dla dzieci Bożych, chociaż jej części zostały wam ujawnione 26 stycznia 2012 roku. Bardzo niewielu w obrębie Kościoła  o tym wie. Teraz, następna część tajemnicy fatimskiej musi zostać ujawniona, tak abym mogła ostrzec ludzkość o konsekwencjach ignorowania mojej interwencji mającej na celu pomoc w zbawieniu dusz.” (‚Matka Zbawienia do MBM)

Jest zadziwiające jak to orędzie zachwalające Papieża Benedykta XVI jako prawdziwego papieża i ukochanego wikariusza Jezusa, by później pisac coś takiego. Kardyał Ratzinger w roku  2000 zapewnił, że ostatnia tajemica fatimska została ujawniona w całości, co potwierdził Bł. Papież Jan Paweł II i Siostra Łucja. Jeśli MBM ma rację, to wtedy tych troje jest kłamcami!

Jak ktoś jeszcze może uważać, że orędzia te mogą pochodzić z nieba? Czy zwolennicy MBM są w stanie na to pytanie odpowiedzieć?

  Benedykt XVI i Franciszek      

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s