O Fałszywym Ksiedzu Promującym Orędzia Marii Bożego Miłosierdzia

Na blogu Dziecko NMP znajduje się pewien wpis z szumnym wstępem o księdzu popierającym ‚orędzia’, gdzie czytamy:

Wszystkim wyśmiewającym Marię od Miłosierdzia Bożego jak i jej orędzia polecam ten list kapłana katolickiego. 

z linkiem do tej strony https://www.facebook.com/notes/frmarie-paul-ofourladyof-lasalette/response-to-fr-owen-gorman-on-the-warning-second-coming-messages/131970476928884 – okazuje się, że jest to link do notatek niejakiego FrMarie-Paul La Salette. Obecnie na zdjęciu profilowym zobaczycie piękną koloratkę.

Problem w tym, że ‚Fr Marie-Paul’ wcale nie jest księdzem – przynajmniej nie katolickim. Nikt nie wie, z jakiej jest parafii czy diecezji. Ci, którzy mieli go wśród swoich znajomych na Facebooku, często tracili ten zaszczyt i byli usuwani z tego grana po tym gdy zapytali go, w jakiej diecezji został wyświęcony.

Chodzą słuchy, że należy on do zgromadzenia Św Charbela – Święty jak najbardziej prawdziwy, ale zgromadzenie, niekoniecznie – jest to zgromadzenie założone przez fałszywego wizjonera Małego Kamyka, który obecnie odsiaduje karę za pedofilię w Australii.

Ale to oczywiście nie jest jeszcze dowód, chociaż to czy jest duchownym katolickim powinno być akurat łatwe do zweryfikowania.

Więc przejdźmy do ciekawszych informacji.

Najpierw krótki wstęp o prawej ręce samej MBM, człowieku zwanym Dezső Farkas. Z pochodzenia Węgier, co ciekawe farkas po węgiersku oznacza ‚wilk’ (czyżby podświadomość się odzywała?).

Jeśli wejdziecie na oficjalną stronę Marii Bożego Miłosierdzia http://www.thewarningsecondcoming.com/home/ i w menu przejdziecie do sekcji ‚Prayer Groups’ (z prawej strony) – grupy modlitewne, zostaniecie przekierowani właśnie do notatek Farkasa. Wydaje się on być swego rodzaju  koordynatorem grup modlitewnych na cały świat. Jest on też w bezpośrednim kontakcie z samą MBM.

W notatkach Farkasa znajdziemy między innymi coś takiego: https://www.facebook.com/notes/dezs%C5%91-farkas/reply-from-maria-re-brother-marie-paul/194015977366522

Jest to ‚Odpowiedź Marii dotycząca Brata Marie Paul’.

A więc tutaj już nie ksiądz (Father) – ale  po prostu ‚brat Marie Paul’.

Po pewnym wstępie o miłosierdziu Boga, któryo w ‚orędziu’ odniósł się do Kadafiego jako do ‚Mojego Syna”, itp itd,  znajduje się tam parę słow od samej MBM. Czytamy: odpowiedz MBM

Tłumaczenie:

ORGINALNA ODPOWIEDŹ OD MARII

Tutaj jest odpowiedź Marii do mojego pytania ‚Prośba o wskazówkę’

Otrzymałam przekaz od Jezusa. On jest dobrym człowiekiem. Jakkolwiek czy on jest na prawdę księdzem – tego nie wiem.

Wiem, że Jezus powiedział mi ‚ON JEST DOBRYM CZŁOWIEKEIM’ i że ‚JEGO WKŁAD BYŁ BARDZO WAŻNY’. To wszystko, najlepiej abym się nie mieszała. Martwię się tym, że został wyrzucony w ten sposób (prawdopodobnie z grup MBM na Facebooku do których już został z powrotem przyjęty – mój przypis). Przyjmuję, że niektórzy ludzie muszą być wyrzuceni ponieważ całkowicie podważają te orędzia.

Ale ten człowiek tego nie robił. Tak na prawdę to on dodawał dużej wiarygodności tym orędziom. Byłam smutna z tego powodu, że odszedł i brakuje mi jego wpisów. 

Niech cię Bóg błogosławi, Maria

Czyli MBM nie wie, czy ‚Fr Marie Paul’ jest księdzem czy nie, ale wie, że jest dobrym człowiekiem!

Podawanie się za księdza to po prostu kłamstwo i umyślne wprowadznie w bład ludzi, którym wydaje się, że mają do czynienia z duchownym katolickim – a mają do czynienia najprawdopodobniej z sekciarzem.

Ale w jednym MBM ma rację, rzeczywiście wkład jego w to ‚dzieło’ jest ważny. W Polsce nawet nabrali się na niego.

A mi jakoś przychodzą te słowa Izajasza na myśl:

Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności, którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz!  (Iz 5, 20)

W swoich tak zwanych ‚orędziach’ MBM nazwała

Kanonicznie wybranego Papieża i prawdziwego kapłana – oszustem.

Oszusta, podającego się za księdza katolickiego – ‚dobrym człowiekiem’.

A krwawego dyktatora Kadafiego – ‚Moim Synem’ 

A co do samego Fr-Marie Paul to parafrazując pewnego polskiego polityka, chciałoby się powiedzieć:

Jaki prorok, taki kapłan.

No cóż, gratulujemy takiego obrońcy MBM.

I dziękujemy za jeszcze jeden powód do wyśmiania ‚Proroka ostatnich czasów’

PS.

Pewnie linki w tym wpisie pozostaną nieaktywne. ‚Fr Marie-Paul’ zdedydował się zdeaktywować swoje konto na Facebooku do czasu… Ostrzeżenia. Nadal działa w internecie I prowadzi blog Biblical False Prophet.

Jedna uwaga do wpisu “O Fałszywym Ksiedzu Promującym Orędzia Marii Bożego Miłosierdzia

  1. Pingback: Email od Marii Bożego Miłosierdzia. Co Mówi Nam O Samym ‘Proroku Czasów Ostatecznych’? | Maria Bożego Miłosierdzia - Uwaga: Sekta!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s